Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęła się budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. W kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstanie nowoczesny kompleks basenowy z zapleczem odnowy biologicznej i rehabilitacji, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy i sportowcy. Inwestycja warta blisko 40 milionów złotych ma być gotowa na początku 2019 roku.
Uroczyste rozpoczęcie inwestycjiściągnęło do Sanoka wielu oficjeli, wśród których znaleźlisię m.in. Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w MinisterstwieSportu i Turystyki, europoseł Tomasz Poręba, poseł Piotr Uruski,wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wicemarszałek województwapodkarpackiego Maria Kurowska oraz przedstawiciele władz miasta ipowiatu. Po wspólnym, symbolicznym wbiciu łopaty pod budowęCentrum Sportu i Rekreacji odbyła się konferencja prasowa, podczasktórej dyskutowano o budowie kompleksu.
- Moja radość jest ogromna. Przezlata obiecywano, że będzie tutaj Wenecja, Park Wodny, a będzieCentrum Rehabilitacji i Sportu - zwrócił się do zgromadzonychgości. W krótkim przemówieniu podziękował wszystkim, którzyprzyczynili się do powstania inwestycji.
Jarosław Stawiarski, sekretarz stanuMinisterstwa Sportu i Turystyki, zapewnił z kolei, że zrobi wszystko, abyinwestycja dostała jak największe dofinansowanie z ministerstwa. Sanok może liczyć na dotację w wysokości maksymalnie 50 procent kosztów, czyli około 20 mln. zł . - W tej części kraju powstanie nowoczesny obiekt o strategicznym znaczeniu dla polskiego sportu, gdzie w profesjonalnych warunkach będą mogli trenować sportowcy z całego kraju. Obiecuję, że zrobię wszystko, aby dotacja na budowę była jak największa - zapewnił.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji.
::video{"type":"single","item":"728"}
Wykonawcą inwestycji jest konsorcjumspółek Karpat-Bud i Best Construction. Koncepcjęprogramowo-przestrzenną opracowało Biuro Architektoniczne ARP zKrakowa. W ramach inwestycji powstanie basen rekreacyjny i sportowy,wodne i suche place zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, boiskodo siatkówki plażowej oraz elementy związane z odnową biologiczną- salon masażu, sauna i komora kriogeniczna. - Budowa CentrumRehabilitacji i Sportu pozwoli nam się dalej rozwijać. Będziemymogli przyjmować sportowców z całej Polski, co wpłynie m.in.także na obłożenie i dochody hotelu. Musimy mieć taki obiekt,jeśli chcemy myśleć o dalszym rozwoju Miejskiego Ośrodka Sportu iRekreacji w Sanoku. Cieszę się, że udało nam się zrealizowaćcel, jakim jest budowa nowoczesnego kompleksu, dzięki któremusanocki MOSiR będzie teraz jedynym w najnowocześniejszych ośrodkówsportowych w Polsce, i jedynym, który będzie posiadał zaplecze dlatak wielu dyscyplin sportowych - powiedział nam Tomasz Matuszewski,dyrektor MOSiR w Sanoku.
Budowa ma pójść w ekspresowymtempie. Według słów przekazanych przez dyrektora MOSiRu, już wpaździerniku obiekt będzie gotowy w stanie surowym, a pierwsimieszkańcy będą mogli z niego skorzystać w styczniu 2019 roku. Rocznykoszt utrzymania kompleksu oszacowano na od 2,3 mln zł do 2,5 mln.zł. Dochody z kolei mają wynieść około 1,5 mln. zł. - Zwyliczeń wynika, że będziemy dokładać do centrum około 700 tys.zł. Obecnie do krytej pływalni dokładamy 800 tys. zł, z tym, żedochody będą dużo wyższe - mówi Tomasz Matuszewski.
Budowa sanockiego basenu zostaławpisana na listę inwestycji strategicznych dla polskiego sportu.Inwestycję wsparła ją m.in. słynna pływaczka Otylia Jędrzejczak,oraz sześć polskich związków sportowych, które zadeklarowałychęć organizowania zgrupowań w sanockim MOSiRze.
Dobre działania14:31, 08.05.2017
Zaangażowany dyrektor mosir, poparcie Posłów i Burmistrza, Rada na tak i inwestycja ruszyła
joziej16:55, 08.05.2017
ulice na Dabrówce wyremontujcie bo przejechać się nie da a to co zrobili drogowcy na skrzyżowaniu Norwida i Zamenhofa to kpiny teraz to tam mozna tylko Rosomakiem wjechać który kretyn to odbierał
Brawo dla redakcji16:58, 08.05.2017
Pani Martyna jako jedyna ujęła Pani wypowiedz dyrektora obiektu, na sąsiednim portalu jest zakaz wypowiedzi dla Pana dyrektora, tak ludzie mówią.
TTYi17:10, 08.05.2017
Bo isanok tak samo jak mosir lache kładą na lizanie dupy.Esanok to portal pisowski i z dziennikarstwem nie ma nic wspolnego.
Zenon17:38, 08.05.2017
Tak jest popieram Wasze wypowiedzi, sąsiedni portal manipuluje ludźmi, szanując tylko swoich kolegów. Społeczeństwo sanockie nie jest głupie widzi ludzi pracujących.
Pipita18:17, 08.05.2017
Nareszcie! już nie mogę się doczekać kiedy tam zamoczę... ;)
@ joziej18:33, 08.05.2017
przed remontem było gorzej ,bo był garb i narzucalo autem.Teraz można przejechać ul Zamenhofa ,a tyle lat był płyty po których nikt nie jeździł
Głodny19:09, 08.05.2017
Dobre działania, będzie basen, uratowali Wierchy, tak trzymać
anty12321:44, 08.05.2017
Pewnie wybudują najwyżej za połowę tego, co chciał wydać Blecharczyk...
Czesław21:47, 08.05.2017
Już to kiedyś pisałem, dużo rzeczy obiecywali dwa lata temu i szczerze mówiąc nie wierzyłem w sukces. Dzisiaj śmiem twierdzić że Burmistrz, wykonał kawał dobrej roboty ratując Wierchy i inwestując w Baseny, ale najlepszą jego inwestycją jest zatrudnienie tego młodego człowieka obecnego dyrektora mosiru. Znając życie nie będzie mu łatwo, ponieważ im więcej zrobi dobrze dla miasta tym więcej pojawi się wrogów.
jola23:48, 08.05.2017
Jak za starych dobrych komunistycznych czasów aż się łza w oku kręci, teraz jeszcze medale i na murze zdjęcia budowniczych przodownikow pracy
Projktant10:24, 09.05.2017
tak u konkurencji tylko radny biblioteczny, a dyrektorowi nawet wypowiedzieć się nie dali ale ojców sukcesu jest wielu
stary11:13, 09.05.2017
A poza tym chamstwo w komentarzach sprawia, że już się nawet nie chce otwierać tamtego portaliku.
jakub13:02, 09.05.2017
Nad tym zdjęciem przedstawiającym ludzi z łopatami jest ogłoszenie,że "Poglesz" poszukuje
do pracy pracowników fizycznych.Czy jedno z drugim ma jakiś związek?
Skąd ta zmiana zdan23:28, 13.05.2017
Inwestycja za ok. 40 mln to właśnie jest to, co zapowiadał Pióro w kampanii wyborczej?
Nie aqapark ale zmodernizowany i dostosowany do oczekiwań, możliwości finansowych miasta i potrzeb mieszkańców Sanoka basen, pod którego dachem znajdą się: zmodernizowany brodzik dla dzieci i jacuzzi ???????
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu isanok.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz