Zamknij

Prace na obwodnicy wstrzymane

14:58, 24.01.2018
Skomentuj

Wstrzymanie prac związane jest z zimową przerwą zaplanowaną przez wykonawcę inwestycji. Maszyny wrócą na plac budowy 15 marca, ale tylko na te odcinki, gdzie nie będą trwały prace archeologiczne, które według planu mają się zakończyć w maju.

Przerwa w pracach potrwa do 15 marca. W tym czasie na budowie prowadzone będą jedynie te prace, na realizację których pozwalają warunki atmosferyczne. Aktualnie wykonawca realizuje tylko roboty przezbrojeniowe ? informuje Joanny Rarus, rzeczniczki rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do końca maja na placu budowy pozostaną archeolodzy, którzy na trasie, którą będzie wiodła obwodnica Sanoka, prowadzą aktualnie badania archeologiczne. 

Wstrzymanie prac, według zapewnień Joanny Rarus, nie wpłynie na opóźnienie w realizacji inwestycji. ? Wszystkie terminy zawarte w umowach nie są zagrożone, inwestycja na tym etapie idzie zgodnie z planem ? powiedziała nam Joanna Rarus.  

Przypomnijmy. Obwodnica Sanoka będzie miała blisko 7 kilometrów długości. Trasa będzie przebiegała po południowej stronie miasta. Zacznie się w miejscu, gdzie droga wojewódzka z Rzeszowa dochodzi do drogi 28 w zachodniej części Sanoka i będzie łączyła się z drogą 84 na Bieszczady. Dodatkowo powstanie 11 kilometrów dróg dojazdowych, skrzyżowania, łączniki, mosty, wiadukty, chodniki oraz ścieżki dla rowerzystów. 

Decyzja o budowie obwodnicy Sanoka zapadła w 2013 roku. Za jej budową przemawiały statystyki, z których wynika, że na dobę przez centrum miasta przejeżdża około 25 tysięcy samochodów.

Wykonawcą prac jest konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2019 r.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

CzesławCzesław

0 0

Coś mi tu śmierdzi, za granicą jak budują autostrade nie widziałem żadnych problemów z tym aby w zimie robić. Prawie zimy nie mamy a my szukamy postoju w pracy, ktorej wynagrodzenie z miesiąca na miesiąc jest większe. Czy ktoś mi to wytłumaczy.

18:27, 24.01.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

budowniczybudowniczy

0 0

czesław idz szukaj afery gdzie indziej . zanim wbito pierwsza łopate w planie budowy obowdnicy byl zaplanowany przestój w miesiacach zimowych . wszystko jest czarno na bialym podany wystarczy wejsc na oficjalna strone budowy obwodnicy

20:06, 24.01.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BartekBartek

0 0

Dla mnie dziwna sprawa. Od 10 lat pracuje przy inwestycjach budowlanych, w takich warunkach zimowych jakie mamy teraz z powodzeniem można prowadzić prace ziemne czy zbrojarskie, do tego demobilizacja sprzętu i ponowna jego mobilizacja to dodatkowy koszt który generalny wykonawca raczej by unikał. Do tego obecnie mamy zapowiadane temperatury powyżej 5 stopni wiec i pozostałe prace nożna spokojnie realizować - dziwne.

00:48, 26.01.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoziekJoziek

0 0

Pewnie korony królów szukają

10:11, 26.01.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%