Zamknij
REKLAMA

Z Sanoka do Łodzi. Wielki kolarski wyścig

10:39, 28.06.2018 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 700 km w pięciu etapach pokonają kolarze rywalizujący w 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Czterodniowe ściganie rozpocznie się 4 lipca na rynku w Sanoku, a zakończy na słynnej ul. Piotrkowskiej w Łodzi.

Trasa tegorocznej edycji wyścigu wiedzie przez pięć województw: podkarpackie, małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i łódzkie.

Rywalizacja rozpocznie się w środę 4 lipca na sanockim rynku i jak podkreślił przewodniczący Komitetu Organizacyjnego WSiO Waldemar Krenc, już od startu uczestników wyścigu czeka duże wyzwanie. Dwa zaplanowane pierwszego dnia etapy – z Sanoka do Sędziszowa Małopolskiego (91,5 km) i ze Strzyżowa do Krosna (100,3 km) - są bowiem górskie.

Drugiego dnia kolarze pojadą z Jasła do Stalowej Woli (145,6 km). Najdłuższy etap z Nowego Sącza do Jaworzna (197,9 km) zaplanowano trzeciego dnia, a ostatniego kolarze pojadą z Kielc do Łodzi (185 km), gdzie będą finiszować na popularnej ul. Piotrkowskiej.

Organizatorzy 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków spodziewają się na starcie ok. 120 zawodników z blisko 20 zawodowych i amatorskich grup z Polski i zagranicy. Będą ekipy z Polski, Ukrainy, Niemiec, Holandii.  W ubiegłym roku w wyścigu triumfował Mateusz Komar z grupy Voster Uniwheels Team.

Kolarze, oprócz walki o zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej (żółta koszulka), będą też rywalizować w czterech innych kategoriach: punktowej (biała koszulka), górskiej (zielona), drużynowej (szara) i młodzieżowej (niebieska).

Imprezie towarzyszy Mini Wyścig Solidarności, czyli cykl ośmiu kolarskich zawodów dla dzieci. Pierwsze zaplanowano w Sanoku 4 lipca.

(RED)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone