Zamknij
REKLAMASuper bestsellery do -37%

Nielegalna praca Ukraińców w przetwórni owoców i warzyw!

20:24, 23.10.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

18 października, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG przeprowadzili w powiecie lubaczowskim kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców. Kontrolerzy SG ujawnili 8 cudzoziemców nielegalnie zatrudnionych w przedsiębiorstwie przetwórstwa owoców i warzyw.

Kontroli została poddana jedna z firm zajmujących się uprawą i sortowaniem owoców i warzyw na terenie powiatu lubaczowskiego. W kontrolowanym przedsiębiorstwie funkcjonariusze ujawnili ośmiu obywateli Ukrainy, którzy pracowali nielegalnie. Nieprawidłowości polegały na tym, iż część z cudzoziemców nie posiadała wymaganych zezwoleń na pracę sezonową, umów o pracę albo wykonywała pracę na podstawie zezwoleń MRG tj. dokumentu, który nie uprawniał ich do zatrudnienia. - poinformował Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

W stosunku do dwóch ob. Ukrainy wydano decyzje zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę z uwagi na nielegalne wykonywanie pracy, natomiast pozostałych cudzoziemców (wykroczenia z art. 120 ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy) ukarano mandatami karnymi. 

Względem pracodawcy zostaną także wszczęte czynności wyjaśniające w sprawie. Za powierzenie cudzoziemcom nielegalnego wykonywania pracy grozi kara pieniężna od tysiąca nawet do 30 tys. zł.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA Smartpozyczka [CPS] PL
REKLAMA

komentarz (1)

AUDITAUDIT

0 0

Zapraszamy Pracodawców do współpracy w ramach legalizacji pracy cudzoziemców w Polsce, Tel. +48 534 000 350. Pozdrawiam 12:45, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone