Zamknij

Z wizytą u żubrów… czyli Erasmus Trip 2018 (ZDJĘCIA)

14:52, 28.11.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Nieodłącznym elementem studiów za granicą w ramach Erasmus+ jest poznawanie kultury i tradycji regionu, do którego się przybyło. Tak jest w przypadku wyjazdów studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w  Sanoku, jak i wizyt zagranicznych gości w naszej uczelni.

W dniach 23-24.11.2018 r. studenci pochodzący z Turcji, Ukrainy, Nigerii i Polski wzięli więc udział w organizowanym przez Biuro Karier, Promocji i Współpracy PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku tzw. „Erasmus Trip”. Jego celem było poznanie kultury i tradycji regionu podkarpacia oraz ułatwienie aklimatyzacji w nowym miejscu.

Wydarzenie rozpoczęła krótka wizyta na Solińskiej Zaporze. Następnie w bieszczadzkim browarze Ursa Maior studenci mieli okazję poznać proces technologiczny produkcji piwa i octu piwnego oraz zwiedzić przybrowarną galerię sztuki. W Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła uczestnicy poznali w teorii i praktyce podkarpackie tradycje wypiekania proziaków, kaligrafii i lepienia z gliny. Ostatnim punktem na mapie wydarzenia była Zagroda Żubra w Mucznem.

Warto zauważyć, że Erasmus Trip oprócz oczywistej integracji studenckiej rozwinął wśród studentów kompetencje językowe i umiejętność pracy w grupie wielokulturowej. Cechy te są bardzo pożądane wśród pracodawców, którzy zatrudniają osoby z różnych krajów lub prowadzą interesy z zagranicą.

 

źr.: PWSZ Sanok

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone