Zamknij

Działania służb w zw. z intensywnymi opadami śniegu

17:56, 07.01.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek w Rzeszowie odbyło się posiedzenie wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego poświęcone intensywnym opadom śniegu na Podkarpaciu.

Chcemy uczulić służby na potrzeby mieszkańców w związku z tą sytuacją – powiedziała na konferencji wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Śnieg na Podkarpaciu pada od kilku dni. W poniedziałek wszystkie drogi w regionie są przejezdne. W Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu obowiązuje trzeci – w pięciostopniowej, rosnącej skali – stopień zagrożenia lawinowego. Warunki turystyczne są bardzo trudne.

Na spotkaniu z dziennikarzami przed posiedzeniem zespołu zarządzania kryzysowego Leniart podkreśliła, że służby meteorologiczne przewidują, iż śnieg w regionie wciąż będzie padał. Na posiedzeniu chcemy w szczególności uczulić wszystkich, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo mieszkańców województwa podkarpackiego. Szczególnie tych, którzy odpowiadają za stan dróg, jak również tych, którzy ponoszą odpowiedzialność za stan techniczny przewodów kominowych oraz dachów budynków wielkopowierzchniowych – mówiła.

Wojewoda dodała, że zgodnie z poleceniem premiera inspektorzy nadzoru budowlanego w województwie będą kontrolowali, czy odśnieżane są dachy obiektów wielkopowierzchniowych. Podobne kontrole przeprowadzać będzie również straż pożarna w zakresie drożności przewodów kominowych – powiedziała Leniart. Zwróciła również uwagę, że bardzo ważne jest utrzymanie przejezdności dróg w regionie, za co odpowiadają ich zarządcy. Wiemy, że ostatnie opady śniegu dały nam powody do niepokoju, jeśli chodzi o utrzymanie dróg przez różnych zarządców. W związku z tym będą prowadzone wzmożone akcje służące odśnieżaniu szlaków komunikacyjnych w województwie – podkreśliła.

Obecny na konferencji komendant PSP na Podkarpaciu Andrzej Babiec powiedział, że od początku sezonu grzewczego odnotowano 93 przypadki zatrucie tlenkiem węgla. 72 osoby trafiły do szpitala, jedna osoba zmarła – dodał. Babiec podkreślił, że PSP w regionie jest przygotowana do "akcji zima".

Wicedyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA Mariusz Błyskal zapewnił, że w poniedziałek w regionie wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Jedynym utrudnieniem, jakie występuje na niektórych drogach, to zaleganie błota pośniegowego. Na drogach rano w poniedziałek pracowały 54 pługopiaskarki i ponad 100 osób obsługi– dodał.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone