Zamknij

W Sanoku będzie bezpieczniej?

08:40, 10.01.2019 Nadesłane: Urząd Miasta Sanoka Aktualizacja: 21:45, 15.01.2019
Skomentuj

W Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka miało miejsce spotkanie podsumowujące realizację projektu „Poprawa bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Miasta Sanoka”. Projekt był realizowany od 12 września 2018 r. Opiewa on na kwotę 125 170 zł, z czego 98 695 zł pochodzi z zewnętrznego dofinansowania.

Spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Miasta, służb mundurowych i sanockich spółdzielni mieszkaniowych, było doskonałą okazją do przedstawienia opinii na temat prowadzonych działań.

W ramach projektu zrealizowane zostały zadania takie jak: modernizacja sieci monitoringu oraz akcje: „Bez procentów, bez problemów”, „Bezpieczna jazda”, „Na okrągło uczymy się ratować”, „Jak dobrze mieć sąsiada”.

Modernizacja monitoringu polegała na zakupie 14 kamer, w tym 3. z możliwością dokładnego odczytania tablic rejestracyjnych samochodów. Wykonany został remont pomieszczenia, które zostało przeznaczone na serwerownię.

W czasie trwania projektu przeprowadzone zostały szkolenia dla kandydatów na kierowców, szkolenie dla instruktorów i wykładowców szkół nauki jazdy, które prowadziła pani Ewa Mendyka – psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień

Podczas realizacji zadania „Bez procentów bez problemów” odbywały się wspólne dyżury policji, straży granicznej, straży miejskiej oraz partyworkerów. Połączone były one z kontrolą trzeźwości kierowców. Skontrolowano 300. użytkowników ruchu drogowego. Rozdano ok. 350 szt. materiałów z kampanii „Trzeźwy wybór” i „Przeciw pijanym kierowcom”.  

Partyworkerzy byli obecni również podczas wieczornych i nocnych dyżurów, gdzie wraz pedagogiem i strażą pożarną rozdawali 600. gadżetów w postaci odblasków dla pieszych i rowerzystów.

W ramach akcji „Bezpieczna jazda” zakupiono dwa zestawy mobilnego miasteczka  ruchu drogowego: dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (4-5 klasa szkoły podstawowej). Udział w zajęciach na mobilnym miasteczku wzięło ponad 200 uczniów z sanockich szkół

Kolejnym zadaniem projektu była akcja „Na okrągło uczymy się ratować”. Dzięki niej została zakupiona apteczka dla straży miejskiej, a 10 apteczek będących w posiadaniu policji doposażono. Odbyły się także dwie edycje warsztatów z zakresu pierwszej pomocy.

„Jak dobrze mieć sąsiada” – to akcja, która skierowana została do mieszkańców trzech spółdzielni mieszkaniowych. 1,5 tysiąca ulotek dotyczących pomocy sąsiedzkiej trafiły do mieszkańców: Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Spółdzielni Mieszkaniowej „Autosan” oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście”. Zawarto w nich przydatne wskazówki dotyczące zabezpieczenia mieszkań, piwnic, posesji przed włamaniami, kradzieżami, oszustwami lub niekorzystnym rozporządzeniem swoją własnością i mieniem.

 

(Nadesłane: Urząd Miasta Sanoka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

adamadam

3 2

i co z tego? 10:30, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

WiwatWiwat

5 5

Rozumiem, że to projekt przygotowany przez poprzedniego burmistrza Tadeusza Piórę? 14:07, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QbaQba

2 0

Nie, nie będzie - fala imigrantów "uciekających przed wojną" dotrze też i do Sanoka - jak jest bezpiecznie widać na mapie zagrożeń w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Nikt nie zwraca na te zagrożenia uwagi - najlepszym przykładem niech będzie dojazd do SP4 - tragedia, aby samochody wymijały się jadąc chodnikiem!!! Droga jest podobno po "przebudowie". której nie było...a ktoś skasował za to kasę... 17:50, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CaesarCaesar

1 0

Co z tego monitoringu ? Pod punktem przyjęć dzielnicowych na Traugutta stoi żulerka i non stop spożywają %
Podjeżdża radiowozów od ul. Armii Krajowej a degustatorzy przemieszczają się z piwkiem w ręku pod " alfę" .... 20:07, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CaesarCaesar

1 0

Pod " alfą" kolejne zbiorowisko lumpów , nie można spokojnie pójść na zakupy bo taki jeden z drugim tylko daj i daj , stali bywalcy od lat. Część wykończyła padaczka alkoholowa. Kolejny aspekt to wieczne zadymy pod tym samym obiektem z racji bytu klubu cacao. Drodzy Włodarze miasta kiedy wreszcie weźmiemy a raczej weźmiecie sobie do serca to że bezpieczeństwo mieszkańców Sanoka szczególnie tych dzielnic jest istotnie ważne ? Co z ustawą o przeciwdziałaniu alkoholizmowi ??? Co z prewencją takich zjawisk ???? 20:18, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CaesarCaesar

0 0

Kolejny punkt ... Grosar i wiele innych gdzie odbywają się dantejskie sceny a reakcja jest dopiero wtedy gdy stanie się coś złego i mimo tego sprawcy są nieuchwytni a jeśli zostaną wykryci śmieją się w głos za kary które zostają wymierzone ... 20:23, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alaala

2 1

w celu poprawy bezpieczeństwa posprzątać chodniki z zalegającego śniegu w całym mieście 12:58, 11.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QbaQba

1 0

Koło dawnej Alfy zlikwidowano problem - zlikwidowano nie tak dawno postawione ławki. Człowiek nie może spokojnie usiąść w lecie z dzieckiem - nie ma gdzie. Bezpieczeństwo? Panowie strażacy - sprawdźcie proszę dojazd do SP4 - drogi może są ewakuacyjne dla uczniów, ale jak tutaj dojedziecie, i którędy?
13:38, 11.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%