Zamknij

„NIE” dla Ustrzyk Dymnych. Trwa zbieranie podpisów!

21:01, 16.01.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Przeciwko budowie fabryki węgla drzewnego i wytwórni mas bitumicznych w Ustrzykach Dolnych protestują już nie tylko mieszkańcy. O jakość naturalnego środowiska pięknych Bieszczad martwią się również ludzie z całej Polski, a nawet Polacy z Kanady, Czech, Wielkiej Brytanii czy Finlandii. Pod protestem Stowarzyszenia Proekologicznego Czyste Ustrzyki Dolne zebrano już cztery tysiące podpisów!

Protestujący stanowczo zaprzeczają planom utworzenia na terenie Ustrzyk Dolnych fabryki węgla drzewnego Gryfskand oraz równie szkodliwego zakładu produkcji mas bitumicznych. W swojej petycji wymieniają dziewięć punktów wskazujących jak szkodliwy dla zdrowia i życia ludzi jest pomysł utworzenia tej inwestycji. Mieszkańcy domagają się również, aby radni niezwłocznie uchwalili prawo miejscowe chroniące mieszkańców przed takimi inwestycjami.

Petycja ta wraz z podpisami trafi na sesję Rady Miasta Ustrzyk Dolnych 28 stycznia. Do tego czasu każdy może podpisać petycję papierowo lub online.

Całkowicie solidaryzujemy się z mieszkańcami. Popieramy ich protest. Zrobimy wszystko co możliwe, aby uratować Nasze Miasto od katastrofy – czytamy na stronie Stowarzyszenia Proekologicznego Czyste Ustrzyki Dolne.

Również w Internecie oburzeni mieszkańcy prezentują materiały, będące wyrazem ich protestu (GALERIA).

 

fot. Stowarzyszenie Proekologiczne Czyste Ustrzyki Dolne

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (1)

KajaKaja

8 4

Pewnie! Nic nie budujmy albo dołóżmy fabrykę w miastach gdzie fabryki już są.
Za chwilę mieszkańcy będą psioczyć że nie ma pracy w Ustrzykach, nie dogodzi. 09:12, 17.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone