Zamknij

Pobiegli, aby upamiętnić Olka Ostrowskiego

10:48, 05.02.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Ratownicy wszystkich siedmiu grup regionalnych GOPR spotkali się w dniach 1 – 3 lutego podczas III Memoriału upamiętniającego Olka Ostrowskiego z Wetliny - znakomitego skialpinistę, który zginął 25 lipca 2015 r. podczas próby zdobycia Gasherbrumu II w Karakorum.

Uczestnicy memoriału biegli już od godzin porannych startując z Połoniny Wetlińskiej do Brzegów Górnych. Ze względu na silny wiatr sięgający nawet do 143 km/godz została skrócona pierwotna trasa biegu.

Ku naszej wielkiej radości zespołem, który najszybciej pokonał trasę był Janek Koza i Tomek Ostrowski (brat Olka) z naszej grupy. Serdecznie im gratulujemy! – informują ratownicy z Grupy GOPR Bieszczady.

Olek Ostrowski Pochodził z Wetliny w Bieszczadach. W swoich pasjach łączył alpinizm i himalaizm z jazdą na nartach. w 2014 roku jako pierwszy Polak zjechał na nartach z Cho Oyu (8201 m), bijąc tym samym rekord wysokości zjazdu. Zginął 25 lipca 2015 podczas zjazdu do bazy po nieudanym ataku szczytowym na Gaszerbrum II. Miał 27 lat.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone