Zamknij

Dzieje się w Lesku

14:57, 13.05.2019 | A.O
Skomentuj
REKLAMA

01.05.2019r. weekend majowy w Lesku rozpoczął się otwarciem wernisażu wystawy - Bieszczadzkie zadumania w zabytkowej Synagodze w naszym mieście. Wydarzenie uświetnił koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu „Reisha Trio”, który wprowadził gości wernisażu w niesamowity klimat. Do października jest czynna wystawa prezentująca twórczość bieszczadzkich artystów ich obrazy, rzeźby, rysunki i rękodzieło z szeroką gamą motywów regionalnych. Można je nie tylko podziwiać, ale również zakupić, co będzie cenną pamiątką po wizycie w naszym mieście.

- Będąc w Lesku trzeba koniecznie odwiedzić to wyjątkowe miejsce do czego szczerze zachęcam – mówi Burmistrz miasta Adam Snarski.

Kolejnego dnia (02.05.2019r.) miało miejsce drugie ważne dla nas wydarzenie. W nowej odsłonie, po chwilowej przerwie zostało otwarte Bieszczadzkie Centrum Informacji Turystycznej w Lesku. Ale nie tylko wnętrza nabrały nowego wyrazu, jego charakter również wychodzi poza sztywne ramy funkcji jakie pełnią informacje turystyczne.

- Tutaj każdy turysta i mieszkaniec będzie mógł zasięgnąć cennych informacji gdzie pójść i pojechać, co ciekawego zobaczyć, czym możemy się przed turystami pochwalić. Tutaj też będziemy promować i szczycić się swoimi uzdolnionymi artystycznie mieszkańcami – mówi Burmistrz miasta Adam Snarski.

Otwarcie BCITu zostało połączone z wernisażem Pani Elżbiety Kwiatanowskiej pt. ”Percepcja”. Malarka z Leska wykonała malowidła zdobiące ściany informacji turystycznej. Jej dzieła nadały wyjątkowej oprawy wnętrzu BCIT oraz przyciągnęły wielu mieszkańców i turystów. Podziękowania Pan Burmistrz skierował zarówno do autorki dzieł, jak również do Pana Henryka Gągorowskiego- rzeźbiarza z Bóbrki, który przekazał miastu darowiznę w postaci rzeźby, która stojąc przy drzwiach centrum będzie zachęcała do wejścia do środka. Całość uświetniła muzyka na żywo oraz regionalny poczęstunek.

To miejsce ma żyć Bieszczadami, to miejsce ma tętnic życiem w wielu wymiarach, tu każdy mieszkaniec i turysta ma mieć możliwość poczytać książkę o Lesku czy Bieszczadach pijąc herbatę z miodem – mówi Burmistrz miasta Adam Snarski.

Te wyjątkowe wydarzenia otworzyły Dni Leska, nie bez przyczyny mające nazwę PRZESTRZENIE WYOBRAŹNI. Program został przygotowany w bardzo przemyślany sposób, tak aby każdy mieszkaniec czy turysta znalazł coś dla siebie. Podczas tego wydarzenia w Leskim Amfiteatrze odbyły się koncerty zespołów: „FLOATING CANDLES”, „SLIDERS” oraz „KAPITAŁ”.

A już 17 maja odbędą się  Warsztaty teatralne prowadzone przez aktora Sebastiana Cybulskiego a po nich spektakl teatralny „PEWNIAK” z jego udziałem.

(A.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

....

5 0

Panie Szanowny Burmistrzu myślę że dla mieszkańców Leska ważnej sze będzie zadbanie o pracę i zatrzymanie młodych ludzi w domu
06:24, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz