Zamknij

Spartanki Mistrzyniami Świata (FOTORELACJA)

11:08, 14.05.2019 | Martyna Sokołowska
Skomentuj
REKLAMA

Martynka Posadzka i Konstancja Iwańczyk wywalczyły Mistrzostwo Świata w fitnessie gimnastycznym podczas zawodów, które odbyły się w stolicy Węgier. Świetnie spisała się także debiutująca w zawodach Liwia Posadzka, która zdobyła brązowy medal. 

W kadrze Polski na Mistrzostwach Świata, które połączone były z Pucharem Świata Fit Kids & Fitness Aerobic, znalazło się sześć zawodniczek i trener klubu UKS Spartanie Zahutyń, Mirosław Kaźmierczak. Mistrzostwa odbyły się 11 maja w stolicy Węgier.

Mistrzostwa otworzył pokaz Mirosława „Spartana” Kaźmierczaka. Trener-samouk zachwycił zebraną publiczność swoim występem. Po nim na matę weszły zawodniczki. W dwóch kategoriach Spartanki nie miały sobie równych. Ośmioletnia Martynka Posadzka w kategorii do 8 lat sięgając po złoty medal po raz trzeci z rzędu obroniła tytuł Mistrzyni Świata.

- Martynka spełniła swoje kolejne marzenie! – przyznaje Sabina Posadzka, mama Martynki. – Nie kryjąc łez szczęścia dumnie stanęła na najwyższym podium. Jesteśmy z niej bardzo dumni i szczęśliwy, że córka może spełniać się w tym, co kocha najbardziej – dodaje Damian Posadzki, tata małej Mistrzyni.

Drugą medalistką została Konstancja Iwańczyk, która startowała w kategorii do lat 12. – W kategorii, w której startowała Konstancja, była bardzo duża konkurencja. Kiedy moja córka wyszła na matę ze stresu drżały mi ręce. Konstancja opanowała jednak stres i zaprezentowała perfekcyjny układ. Kiedy usłyszałam, że została mistrzynią świata płakałam ze szczęścia. Moja córka spełniała swoje największe marzenie. Dwa lata temu zdobyła brąz, rok temu srebro, a w tym została mistrzynią świata! Wszystko zawdzięcza swojej ciężkiej pracy. Jestem z niej bardzo dumna i zawsze będę ją wspierać  – wspomina Renata Grześków, mama Konstancji.

- Z całego serca dziękuję trenerowi Mirkowi „Spartanowi” za to, że tak fantastycznie przygotował moją córkę do startu i gratuluje wszystkim Spartankom, które startowały w mistrzostwach – dodaje.

W mistrzostwach wystartowała również Amanda Gembalik, która w kategorii do lat 15 zajęła miejsce tuż za podium oraz Victoria Kozieł, która zajęła piątą lokatę.

Natomiast w Pucharze Świata w grupie B zaprezentowała się najmłodsza „Spartanka” Liwia Posadzka, która wystartowała w kategorii do lat siedmiu. Dziewczynka zaliczyła bardzo udany debiut zdobywając brązowy medal. - Bardzo się cieszymy z sukcesu naszej córki. Jak mówiła przed zawodami tak zrobiła, dotrzymała słowa że będzie na podium. Dziękujemy panu Mirkowi za szansę i możliwość wzięcia udziału w tak prestiżowej imprezie. Córka trenuje zaledwie od siedmiu miesięcy, a osiąga już takie sukcesy. Czujemy niesamowitą radość – mówi Maria Posadzka, mama brązowej medalistki.

W kategorii do lat 15 Weronika Stabryła zajęła czwartą pozycję.

- Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich zawodniczek. Dziękuję im i rodzicom za zaangażowanie – powiedział trener Mirosław Kaźmierczak życząc swoim podopiecznym kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz