07:55, 15.05.2019 RED Aktualizacja: 08:03, 15.05.2019
Skomentuj

9 maja roku po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku uczniowie klas I-III spotkali się, aby walczyć o tytuł  „Małego Supermatematyka”.

Zawody składają się z dwóch konkursów: indywidualnego i drużynowego.

W konkursie indywidualnym uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali 6 zadań, dostosowanych do swojej kategorii wiekowej. Wzięło w nim udział 29 uczniów z 8 szkół.

Za rozwiązanie wszystkich zadań można było uzyskać maksymalnie 25 punktów.

W kategorii klas I - I miejsce zajęła Maria Kulisza (SP1 Pruchnik) – 24 pkt., II miejsce – Hanna Dudka (SP2 Ustrzyki Dolne) i Szymon Skoczyński (SP8 Sanok) - 23 pkt., III miejsce – Krzysztof Gburyk (SP Zarszyn) i Bartosz Lewko (SP2 Sanok) – 21 pkt.

W kategorii klas II - I miejsce  i  tytuł MAŁEGO SUPERMATEMATYKA uzyskał Szymon Rogowski  (SP4 Sanok) – 25 pkt., II miejsce zajął Jakub Kic (SP2 Ustrzyki Dolne) – 24 pkt., III miejsce – Franciszek Dąbrowski (SP8 Sanok) – 23 pkt.

W klasach trzecich - I miejsce zajął Jan Warchoł  (SP2 Ustrzyki Dolne) – 23 pkt., II miejsce – zajęła Gaja Suchocka (SP8 Sanok) – 20 pkt., a III miejsce – Emilia Dacko (SP2 Ustrzyki Dolne) – 16 pkt.

W konkursie drużynowym wystartowało 7 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z dziesięcioma  zadaniami. Zadania przygotowane były w formie bliskiej dzieciom tj. krzyżówka matematyczna, piramida, zagadki liczbowe, itp. zadania, które łączyły zabawę z umiejętnością logicznego myślenia i spostrzegawczością. Wymagały one od uczniów umiejętności sprawnego liczenia oraz współpracy w zespole. Podczas wykonywania dwóch ostatnich zadań uczniowie musieli się wykazać  również sprawnością  fizyczną.

W ostatecznej klasyfikacji - I miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku, II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w  Ustrzykach Dolnych, na miejscu III miejscu  uplasował się zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a każdy uczestnik - pamiątkowy dyplom i upominek.

Zawody matematyczne objęły swoim zasięgiem szkoły z Sanoka i okolicznych miejscowości. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Jaćmierzu, Pruchniku (SP1), Ustrzykach Dolnych (SP2), Zarszynie oraz szkół sanockich – SP4, SP8, SP9 i SP2.

Podczas przygotowywania się do zawodów dzieci rozwijają uzdolnienia matematyczne, a odniesione sukcesy sprawiają, ze powiększa się grono miłośników matematyki.

Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka.

Organizacją zawodów matematycznych zajęły się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP2: Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban i Anna Żółkiewicz oraz Alicja Staruchowicz – Pastuszczak - nauczyciel matematyki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali  uczniów do zawodów.

Tekst: Anna Żółkiewicz