Zamknij

Dzieciaki odwiedziły policjantów

14:54, 11.06.2019 | A.O
REKLAMA
Skomentuj

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 6, odwiedziły policjantów z sanockiej komendy. Wizyta była okazją do przypomnienia o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego podczas zbliżających się wakacji. Młodych gości zachwyciło spotkanie z policyjnym technikiem kryminalistyki oraz obecność Pingwina Stefana - maskotki sanockiej komendy Policji.

 Dzieci zwiedzały pomieszczenia garażowe, gdzie miały okazję wsiąść do radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Duże wrażenie zrobiły na nich motocykle policyjne używane przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.  Mieli też możliwość zrobienia sobie fotografii przy policyjnym sprzęcie. Kolejną niespodzianką była wizyta u technika kryminalistyki. Tutaj dzieci zobaczyły w jaki sposób zabezpieczane są ślady linii papilarnych. Każde dziecko na pamiątkę otrzymało odbite na specjalnej karteczce swoje linie papilarne.

Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii rozmawiały z dziećmi na temat bezpiecznych wakacji oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Dodatkową atrakcją był instruktaż przeprowadzony przez dyspozytora CPR. Dzieci dowiedziały się jakie informacje należy przekazywać w trakcie zgłoszenia. Najmłodsi mieli również okazję połączyć się z dyżurnym Policji i przekonać się, że poinformowanie służb na wypadek prawdziwego zagrożenia, to nic trudnego.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało upominek w postaci znaczka z odznaką policyjną oraz balonika z logo sanockiej jednostki Policji.

Informacja i zdjęcia pochodzą ze strony podkarpackiej policji,

(A.O)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone