Zamknij

Działania prewencyjne

08:38, 16.07.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Ustrzyccy policjanci prowadzą działania prewencyjne oraz kontrolne w związku z akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". W piątek funkcjonariusze podjęli działania wspólnie ze Strażą Rybacką i Strażą Leśną.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą, policjanci podjęli działania w związku z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". W piątek funkcjonariusze przeprowadzili wspólne kontrole ze Strażą Rybacką z posterunku w Przemyślu i Krośnie oraz Strażą Leśną Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Działania prowadzono na wodach powiatu bieszczadzkiego, Jeziora Solińskiego i górskich rzek. Ich celem była eliminacja kłusownictwa oraz przeciwdziałanie łamaniu przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym.

W wyniku kontroli ujawniono szereg wykroczeń. Ukarano osoby mandatami karnymi m.in. za połów ryb bez posiadania wymaganej karty wędkarskiej oraz wymaganego zezwolenia, jak również za połów na niedozwoloną liczbę wędek.

Tradycyjnie już policjanci przypominali dorosłym wypoczywającym nad wodą, również wędkarzom, o zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci zachęcają też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać informacje o zaobserwowanych tzw. „dzikich kąpieliskach” lub miejscach niebezpiecznych na terenach wodnych.

 

 

KPP Ustrzyki Dolne

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

joziekjoziek

0 0

co tak skromnie gdzie kominiarki hełmy i pozostałe wyposażenie wojsk specjalnych na wędkarzy może to nie wystarczyć 12:41, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone