Zamknij

Terytorialsi podnoszą swoje umiejętności!

08:48, 24.08.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka rozpoczną w najbliższy poniedziałek 26.08, szkolenie zintegrowane – poinformował rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej por. Witold Sura.

 

Rzecznik przypomniał, że cykl szkolenia żołnierzy WOT podzielony jest na roczne etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego.

- Szkolenie, które rozpocznie się w poniedziałek na poligonie w Nowej Dębie kończy etap szkolenia specjalistycznego. Zarazem jest przepustką do ostatniego szkolenia jakim jest zgrywanie pododdziału – wyjaśnił rzecznik.

W poniedziałek na poligon do Nowej Dęby wyjadą nie tylko żołnierze z sanockiego batalionu lekkiej piechoty, ale również z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia z Rzeszowa. Szkolenie zakończy się 8 września.

Zdaniem dowódcy podkarpackich Terytorialsów płk Dariusza Słoty, szkolenie zintegrowane, które odbywa się na poligonie pomaga żołnierzom nabyć praktycznych umiejętności.

- Dodatkowo szkolenie poligonowe umożliwia przeprowadzenie zajęć w warunkach zwykle niedostępnych w garnizonach np. prowadzenie strzelań na rzeczywistych odległościach, wysadzanie czy rzut granatem bojowym. Ponadto taka forma szkolenia w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale – dodał.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w: Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Liczy ok. 3,5 tys. żołnierzy.

 

PAP

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

opop

5 2

marnowanie pieniędzy na zabawę w harcerzy 17:49, 25.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ląduj DziaduLąduj Dziadu

1 1

a ty gołodupcu kim jesteś ? za kogo ty się uważasz leszczu żeby krytykować innych? jesteś za cienki w uszach żeby wstąpić do WOT-u! byś pochodził cały dzień z 30 kg plecakiem to by ci jaja do ziemi oberwało hehe 13:57, 26.08.2019


© isanok.pl | Prawa zastrzeżone