Zamknij

Kombinował na "zielonej" i kradzież pojazdu za 400 tys.

15:23, 03.09.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymali 25-letniego obywatela Polski, który pieszo przez „zieloną granicę” usiłował przenieść nielegalne papierosy. Po ukraińskiej stronie granicy przygotował więcej wyrobów akcyzowych, które również zamierzał przemycić.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę (1 września) na odcinku polsko-ukraińskiej granicy, za który odpowiada placówka SG w Horyńcu-Zdroju.

Patrol SG zauważył młodego mężczyznę z plecakiem, który przedzierając się przez las biegł w kierunku granicy. 

Po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku w trakcie przenoszenia z Ukrainy pakunków wypełnionych papierosami. W trakcie legitymowania okazało się, że był to 25-letni Polak - mieszkaniec województwa małopolskiego.

Mężczyzna przyznał, że wcześniej wyjechał na Ukrainę w celu zakupu wyrobów akcyzowych. Ukrył je nieopodal granicy po ukraińskiej stronie. Następnie wrócił do Polski legalnie przez przejście granicznie i zaplanował odbiór kontrabandy przechodząc przez tzw. zieloną granice.

W trakcie działań polska Straż Graniczna współpracowała również z ukraińskim odpowiednikiem. W wyniku współpracy uzyskano informację, że w zaskrzeczeniach po ukraińskiej stronie granicy przygotowane były do przemytu kolejne pakunki z nielegalnymi papierosami.

Łącznie przy zatrzymanym obywatelu Polski ujawniono papierosy warte ponad ponad 10 tys. złotych. Wszczęto wobec niego postępowanie procesowe i postawiono mu zarzuty.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek próby przemytu wyrobów akcyzowych przez „zieloną granicę” ujawniony  na Podkarpaciu.

Łącznie w 2019 roku, również przy współpracy z innymi służbami funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili nielegalne papierosy oraz tytoń o szacunkowej wartości przekraczającej 7,2 mln złotych.

 

 
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej udaremnili próbę wywozu na Ukrainę land rover-a wartego około 400 tys. złotych. Pojazdem poszukiwanym m.in przez Interpol podróżował 57-letni Ukrainiec.

 

Auto zatrzymano minionej nocy (2 września) w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej.

Dane luksusowego pojazdu marki Land Rover (rok prod. 2016) kierowanego przez 57-letniego obywatela Ukrainy sprawdzono w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Szybko potwierdzono, że pojazd wart około 400 tys. zł został skradziony na terytorium Ukrainy i jest poszukiwane m.in. przez Interpol.

Samochód został zatrzymany i wraz z kierowcą przekazany Policji.

 

To kolejny luksusowy Land Rover zatrzymany na przestrzeni ostatnich tygodni przez funkcjonariuszy SG z Podkarpacia. Poprzedni, wart również ok. 400 tys. zł. zatrzymano także na przejściu granicznym w Korczowej na początku sierpnia.

W 2019 roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymało już łącznie 74 skradzione pojazdy różnego typu (m.in. samochody osobowe, ciężarowe, maszyny, motocykle). Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 4,6 mln złotych.  

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone