Zamknij
REKLAMA

Moda lat 20-tych w sanockim skansenie

09:01, 10.09.2019 | MBL w Sanoku
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczna  edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbywająca się pod hasłem: „Polski splot", umożliwia organizacje wydarzeń nawiązujących do mody polskiej, krawiectwa, rzemiosła i tradycji tkackich. W związku z powyższym w dniu 15 września 2019 r., w godz. 12.00-18.00 zapraszamy na Galicyjski Rynek do Parku Etnograficznego Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, ul. Rybickiego 3 na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa pn. „Splot tradycji – moda lat 20."

W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną warsztaty tkackie dla zwiedzających, wykłady o ubiorze mieszkańców miasteczka w 20 leciu międzywojennym z prezentacją strojów, konkurs na najlepszą stylizację z lat 20 tych – konkurs zaadresowany będzie dla zwiedzających /biorących udział w wydarzeniu/ - ogłoszony przez media społecznościowe, lokalne media oraz plakaty. Każdy z uczestników otrzyma dyplom za udział, a najlepsze stylizacje otrzymają  nagrodę, w poszczególnych obiektach „Galicyjskiego Rynku" będą odbywały się inscenizacje parateatralne oraz pokazy rzemiosł dawnych.

Głównym zadaniem  imprezy jest przedstawienie dnia codziennego w miasteczku Galicyjskim. Będzie to opowieść o tym w co się ubierano, co jadano, jak wyglądał czas pracy ale i czas odpoczynku. Poszczególne zawody będą prezentowane w kolejnych budynkach, przez osoby w strojach, tak  żeby zwiedzający mogli jak najpełniej poczuć klimat minionej epoki.

Całość wydarzenia zamykać ma pokaz zespołu tanecznego oraz wspólna zabawa taneczna z aktywnym udziałem zwiedzających.

(Źródło: MBL w Sanoku)

(MBL w Sanoku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA Smartpozyczka [CPS] PL
REKLAMA

komentarz (1)

mama

2 0

Super pomysł :) 16:14, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone