Zamknij

Ponad 8 tys. paczek papierosów z przemytu odkryła Straż Graniczna oraz KAS podczas kontroli drogowej

13:57, 21.02.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj

W Łańcucie połączony patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz KAS podczas kontroli drogowej ujawnił w jednym z aut ponad 8 tys. paczek papierosów z przemytu. Kontrola mieszkań należących do mężczyzn podróżujących pojazdem doprowadziła do odkrycia magazynu kontrabandy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (20.02) w Łańcucie na Podkarpaciu. Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej wspólnie z funkcjonariuszami KAS prowadzili tam kontrolę drogową. Ich działania skupiały się zwalczeniu nielegalnej migracji oraz przemytu.
Kontrabandę ujawniano w trakcie kontroli jednego z aut. Wytypowanym oplem podróżowało dwóch obywateli Polski, mieszkańców Podkarpacia w wieku 40 oraz 45 lat. Mężczyźni przewozili 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych.
Mundurowi postanowili sprawdzić również miejsca zamieszkania mężczyzn. Pod jednym z adresów w Jarosławiu ujawnili kolejne 1,5 tys. paczek.
W działaniach uczestniczył pies służbowy Aris. Miał nosa do papierosów, pomógł w znalezieniu żmudnie przygotowanych skrytek.
Łącznie zabezpieczono kontrabandę wartą ponad 130 tys. złotych.
Z związku z popełnionym przestępstwem wszczęto postępowanie karno-skarbowe.


Od początku 2020 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zabezpieczyli nielegalne papierosy warte ponad 260 tys. złotych.
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone