Zamknij

Pomóżmy Natalii z Sanoka w walce z chorobą

17:54, 23.06.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Natalia ma 11 lat i pochodzi z Sanoka w województwie podkarpackim, kocha muzykę, zwierzęta i chce spełniać swoje marzenia oraz rozwijać swoje pasje jak każde dziecko. Natalia walczy jednak z rzadkimi nieznanymi chorobami trawiennymi metabolicznymi i nietolerancjami pokarmowymi, które obecnie znajdują się w trakcie długiej i kosztownej diagnozy.

Objawy choroby to bóle brzucha, wymioty i nietolerancje pokarmowe. Walka o diagnozę chorego na nieznaną chorobę rzadką jest niestety długa i kosztowna.  Koszty np. wielu konsultacji, badań ( np. genetycznych), specjalistycznej diety w przypadku nietolerancji pokarmowych laktozy/fruktozy oraz dojazdu na wiele wizyt w szpitalach w całej Polsce są niestety nierefundowane. Natalia posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Dzięki ofiarności darczyńców, głównie z Podkarpacia w 2019 roku Fundacji udało się sfinansować dziewczynce badanie genetyczne i kilka konsultacji medycznych. Niestety to nie pozwoliło jej zdiagnozować do końca (badanie wykazało gen odpowiedzialny za nietolerancję laktozy) i to nie koniec walki o diagnozę Natalii, która ciągle stara się poznać na co jest chora. Dziewczynce pilnie potrzebne są dalsze badania i diagnostyka oraz wymaga bardzo drogiego pełnopłatnego specjalistycznego żywienia (nietolerancje  fruktozy, glukozy, laktozy ) . Aby żyć potrzebuje częstych konsultacji i wizyt lekarskich u specjalistów w Rzeszowie i w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym  w Krakowie oraz lekarzy chorób metabolitycznych w Rzeszowie i Krakowie.

W dobie Koronowirusa (COVID-19) i utrudnionego dostępu do niektórych ośrodków medycznych niestety konieczne są również wizyty prywatne. Obecnie Natalia znajduje się m.innymi pod opieką lekarza pediatry gastroeterologa i chorób metabolicznych z Niepublicznej Przygodni specjalistycznej RzeLek w Rzeszowie. Niezbędne są również np. badania w kierunku nietolerancji histaminy, badania w kierunku tarczycy i trzustki, badania wątrobowe, niezbędny jest zakup dziecięcej ortezy tułowia i inne zalecane przez lekarzy konsultacje, badania oraz badania genetyczne jeśli będzie to niezbędne. Nadal rozszerzana jest także diagnostyka nietolerancji i Natalia musi zrobić kolejne badania w tym zakresie, niestety są one płatne.

Rodziców dziewczynki nie stać na finansowanie tych wszystkich wydatków z funduszy prywatnych. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie Natalii i jej diagnostyki. Pomóżmy jej w tej diagnozie.  Dziękujemy za okazane serce i wsparcie, w tych trudnych obecnie czasach pandemii COVID-19 dla chorych na choroby rzadkie. 

https://pomagam.pl/diagnozanatalia

Jeśli któryś z darczyńców woli przekazać darowiznę za pośrednictwem przelewu oczywiście istnieje taka

możliwość, w takim przypadku nr rachunku bankowego Fundacji :

Fundacja Nieskończone Możliwości

ul. Rydygiera 29/21, 30-695 Kraków,

Bank Pekao SA 38124014441111001068583607

Wpłaty koniecznie z dopiskiem "na rzecz leczenia i diagnostyki Natalii" „ dla Natalii Kobylarskiej”.  Dziękujemy za Państwa wsparcie w tej walce o diagnozę. Dziękujemy za każdą darowiznę na rzecz Natalii.

 

Z poważaniem

Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz