Zamknij
REKLAMA

Powiaty sanocki i bieszczadzki podpisały porozumienie o współpracy na rzecz zdrowia

18:32, 02.07.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 1 lipca 2020 r. Zarządy Powiatów Sanockiego i Bieszczadzkiego podpisały „Porozumienie partnerskie o wzajemnej współpracy bieszczadzkich szpitali w zakresie ochrony zdrowia” - czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Zawarte porozumienie jest efektem kilkunastomiesięcznej pracy, której głównym celem była racjonalizacja usług medycznych tak, aby wykorzystując potencjał sprzętowy, a przede wszystkim wykwalifikowane kadry obu placówek w pełni zapewnić realizację potrzeb mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia. Podpisany dokument daje podstawy do wdrożenia „Programu medycznego dla szpitali bieszczadzkich”, który opiera się na efektywniejszym wykorzystaniu obecnego personelu medycznego przy odpowiednim wzmocnieniu sprzętowym i skuteczniejszej organizacji. Porozumienie stwarza szansę, że przy zachowaniu aktualnego stanu zatrudnienia, dzięki wzajemnemu współdziałaniu, efektywność świadczeń medycznych dla ludności obu powiatów znacząco wzrośnie.

Ścisła współpraca obu placówek min. poprzez stworzenie, w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia, komplementarnego pakietu usług medycznych, wzmocni ich znaczenie i pozycję w ramach regionalnej polityki zdrowotnej dla województwa podkarpackiego, co pozwoli na skuteczniejsze pozyskiwanie „zewnętrznych” środków finansowych.

Nowe struktury, mające zdrowe podstawy, oparte na integralności poszczególnych SPZOZ-ach, stworzą zwarty, równomiernie rozmieszczony, sprawiedliwy społecznie, efektywny ekonomicznie i wzajemnie się uzupełniający system publicznej ochrony zdrowia w rejonie Bieszczad.

Źródło: www.powiat.sanok.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz