Zamknij
REKLAMA

Zmiany w zasadach kwarantanny i wznowienie odpraw na przejściu granicznym w Budomierzu

15:13, 03.07.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Od 3 lipca weszły w życie przepisy o zwolnieniu z kwarantanny m.in. obywateli RP przekraczających granicę zewnętrzną. Obywatele państw trzecich, wjeżdżający do naszego kraju, nadal podlegają kwarantannie.  Od 6 lipca wznowione zostaną odprawy na przejściu granicznym w Budomierzu.

Od 3 lipca obywatele UE, w tym Polacy zwolnieni zostali z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej EU. Dotyczy to m.in. podróżnych przekraczających granicę z Ukrainy do Polski.

W stosunku do obywateli państw trzecich, w tym ob. Ukrainy jadących do pracy, w dalszym ciągu realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej.

Wciąż aktualne są przepisy dot. określonych kategorii cudzoziemców którzy mogą przekroczyć granicę zewnętrzna i  wjechać do naszego kraju.

Aktualnie, granicę z Ukrainą na Podkarpaciu można przekraczać w:-  Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy),-  Medyce (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy).

Nadal nie kursują osobowe pociągi międzynarodowe z Ukrainy do Polski.

Od 6 lipca na podstawie rozporządzenia MSWiA (Dz.U. z 2 lipca 2020 r. poz. 1183) uruchomione zostaną odprawy graniczne w Budomierzu (ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 tony).

Planując podróż zagraniczną należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim.

Wybierasz się za granicę i nie wiesz jakie ją obostrzenia w kraju tranzytowym i docelowym? Wejdź na stronę MSZ, kliknij w nazwę kraju i poznaj szczegóły (LINK).

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz