Zamknij

100 kg bursztynu o wartości 385 tys. zł zatrzymano na granicy w Korczowej

15:07, 07.08.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Ogromny przemyt bursztynu w transporcie drewnianych płyt

Na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna oraz KAS udaremniły przemyt bursztynu o szacunkowej wartości 385 tys. zł. Ponad 100-kilogramowy ładunek jantaru przemycał pod transportem drewnianych płyt ukraiński kierowca tira.

Obywatel Ukrainy wpadł na gorącym uczynku wczoraj (6 sierpnia) na przejściu granicznym w Korczowej na Podkarpaciu. Kierowca oficjalnie przewoził transport płyt MDF. W trakcie kontroli przestrzeni ładunkowej naczepy tira, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej zauważyli folię wystającą z elementów konstrukcyjnych podłogi. Podejrzenia kontrolerów okazały się słuszne. Pod składanymi segmentami ujawnili 100 kilogramów bursztynu zapakowanego do kilkudziesięciu foliowych worków. Szacunkowa wartość przemytu to ponad 385 tys. złotych.

Bursztyny były różnej wielkości, nieobrobione i wstępnie obrobione. Były też całkiem spore i piękne okazy. Kierowca samochodu przyznał się do przemytu, a mundurowym tłumaczył, że jantar miał trafić na rynek w Polsce.

Postępowanie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo–śledcza KAS pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Na poczet grożącej kary zabezpieczono 35 tys. zł.

Ujawniony przemyt bursztynu jest drugim tego typu zdarzeniem wykrytym przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG w 2020 r. Poprzednie miało miejsce w styczniu na przejściu granicznym w Medyce. Wtedy strażnicy graniczni udaremnili przemyt ok. 32 kg jantaru.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz