Zamknij

Auta skradzione we Włoszech i Holandii zatrzymane w Medyce

14:27, 14.10.2020 | MF
Skomentuj BiOSG
REKLAMA

Funkcjonariusze SG z placówki w Medyce zatrzymali dwa auta poszukiwane w całej Europie. Ich łączna, szacunkowa wartość przekracza 85 tys. złotych. Pojazdy utracone na terytorium Włoch i Holandii usiłowało wywieść z Polski dwoje Ukraińców. Jeden z nich oprócz skradzionego auta miał „do odebrania” … list gończy.

Pierwszy z pojazdów zatrzymano wczoraj (13.10) w Medyce na kierunku wyjazdowym z Polski. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia osobowego citroena strażnicy graniczni ustalili, że auto jest w zainteresowaniu włoskich służb w związku ze zgłoszoną kradzieżą. Kierowcą była 25-letnia obywatelka Ukrainy. Wartość pojazdu poszukiwanego m.in. przez Interpol oszacowano na 35 tys. złotych.

Drugie auto zatrzymano dzisiejszej nocy (14.10) również w Medyce. Tym razem był to bus marki Renault. Usiłował wywieść go na terytorium Ukrainy obywatel tego kraju. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych mundurowi z SG ustalili, że auto zostało skradzione w Holandii. Jego wartość oszacowano na 50 tys. złotych. Jak się okazało skradziony samochód to nie jedyne zmartwienie 44-letniego Ukraińca. Strażnicy graniczni potwierdzili, że decyzją sądu jest poszukiwany listem gończym. Ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 100 dni.

Dalsze postępowanie w obu sprawach prowadzi Policja.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 50 pojazdów różnego typu. Ich łączna, szacunkowa wartość przekracza 2,5 mln złotych.  

Źródło: BiOSG

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz