Zamknij

Bieszczady. Turysta w stanie hipotermii na szlaku. Akcja ratowników GOPR

08:57, 15.10.2020 | MF
Skomentuj Fot. GOPR Bieszczady
REKLAMA

Wczoraj, 14 października, ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR pomogli turyście znajdującym się na czerwonym szlaku, prowadzącym z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską. Mężczyzna był wyziębiony i osłabiony. GOPR-owcy znieśli go na noszach.

 

Oto relacja ratowników:

Dzisiaj ok. godz. 16.00 do Centrali w Sanoku wpłynęło zgłoszenie o osłabionym i wyziębionym mężczyźnie na czerwonym szlaku prowadzącym z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską.

Po dotarciu Ratowników do Poszkodowanego, okazało się, że jest on już w stanie hipotermii z temperaturą ciała 31 stopni, przemoczony i osłabiony. Po zaopatrzeniu i zabezpieczeniu termicznym m.in. w postaci pakietów grzewczych i koca izotermicznego Blizzard, Poszkodowany w noszach KONG został zniesiony przez Ratowników, do miejsca w którym czekała już karetka. Niestety niemożliwym okazał się transport quadem z przyczepką, ponieważ w wyniku intensywnych opadów deszczu, potoki wezbrały na tyle, że nie dało się nimi przedostać się na druga stronę.

W akcji brało udział 16 ratowników.

Zdajemy sobie sprawę, że najlepsi „eksperci” siedzą w ciepłym i przed laptopem ale jako Ratownicy nie oceniamy – tylko ratujemy. Pamiętajcie, że każdemu z nas może się coś przytrafić w górach czy zaskoczyć zła pogoda.

W tej chwili panują bardzo złe warunki do górskich wędrówek, powyżej górnej granicy lasu zalega warstwa ok. 10 cm ciężkiego i mokrego śniegu, wiatr wieje z prędkością ok. 80 km/h, widzialność ogranicza się do kilku metrów i do tego pada deszcz.

Źródło: GOPR Bieszczady/Fb

Zdjęcia: GOPR Bieszczady/Fb

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz