Zamknij

Pożar domu jednorodzinnego w Stańkowej! Na miejsce zadysponowano 10 zastępów straży

08:00, 17.02.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. OSP Stańkowa
REKLAMA

Groźny pożar wybuchł wczoraj po południu w domu jednorodzinnym w miejscowości Stańkowa w powiecie bieszczadzkim. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń, a dzięki szybkim działaniom strażaków udało się ograniczyć możliwe do powstania straty. Do akcji gaśniczej zadysponowano 10 zastępów Straży Pożarnej.

Jak podaje st. kpt. Dariusz Dacko z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych, zawiadomienie o zdarzeniu wpłynęło do dyżurnego wczoraj około godziny 13:00. Palił się parterowy dom jednorodzinny w miejscowości Stańkowa w powiecie bieszczadzkim. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 10 zastępów Straży Pożarnej - cztery z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych oraz po jednym zastępie Ochotniczej Straży Pożarnej z Ropienki, Stańkowej, Wojtkowej, Wojtkówki, Stefkowej oraz Jankowiec.

Działania ratowniczo-gaśnicze polegały w pierwszej fazie na sprawdzeniu czy wewnątrz budynku są osoby poszkodowane wymagające natychmiastowej ewakuacji i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy

- mówi nam st. kpt. Dariusz Dacko, Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Ustrzykach Dolnych.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu nie stwierdzono osób poszkodowanych wymagających pomocy ze strony Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Następnie działania gaśnicze prowadzono pod kątem lokalizacji ognia, jego ugaszeniu oraz oddymieniu pomieszczeń

- kontynuuje st. kpt. Dacko.

Na miejsce zdarzenia przybyli: Komendant Powiatowy PSP w Ustrzykach Dolnych, przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Pogotowie Energetyczne. O zaistniałej sytuacji powiadomiono władze gminne.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%