Zamknij

Prewencja przeciwpowodziowa w Gminie Bukowsko

12:08, 23.02.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Zdj. ilustracyjne
REKLAMA

Gmina Bukowsko podjęła działania prewencyjne w związku ze wzrostem temperatury, które w konsekwencji mogą spowodować podniesienie się stanów ostrzegawczych na rzekach. 

Najnowsze prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują na znaczące wzrosty temperatury, które spowodują szybkie topnienie pokrywy śnieżnej, co w połączeniu z prognozowanymi opadami deszczu i zjawiskami lodowymi na rzekach stwarza potencjalne ryzyko wezbrań rzecznych. 

W związku z ostrzeżeniami, Gmina Bukowsko podjęła działania prewencyjne poprzez zapewnienie stałego monitoringu sytuacji na rzekach. 18 lutego w remizie OSP Bukowsko odbyło się spotkanie Zarządu Gminnego OSP, podczas którego odczytano zalecenia Wojewody Podkarpackiego.

Urzędzie Gminy dokonano przeglądu asortymentu materiałów przeciwpowodziowych. Omówiono i ustalono zasady usuwania zalegającego na dachach śniegu, nawisów oraz sopli lodu. O stanie rzeczy poinformowano wszystkich sołtysów.

Bardzo prosimy o kontrolowanie w obrębie swoich nieruchomości rzek, potoków, rowów i przepustów, które w chwili silnych roztopów mogą spowodować lokalne podtopienia. W razie wystąpienia zagrożenia prosimy o kontakt z lokalną jednostką OSP oraz sołtysem danej miejscowości 

– czytamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Bukowsko. 

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%