Zamknij

M.Pelczar Chocolatier otwiera pijalnię czekolady w Sanoku!

12:49, 18.03.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Mirosław Pelczar
REKLAMA

Czekolady na gorąco z rumem i malinami, kawy, własnoręcznie wyrabiane praliny, a także lody oraz firmowe desery – wszystko to i dużo więcej pod egidą marki M. Pelczar – już niebawem będzie można skosztować w Sanoku. W jednym z lokali na terenie dworca autobusowego dla smakoszy słodkich wyrobów otwarta zostanie pijalnia czekolady.

Pijalnia Czekolady M.Pelczar Chocolatier w Korczynie powstała w 2011 roku z pasji i zamiłowania do czekolady. Manufaktura działa prężnie i wciąż się rozwija. Jest to miejsce w stylu starej fabryki czekolady – jedyna w takim stylu w Polsce i w całej Europie. Właścicielem jest Mirosław Pelczar, Mistrz Polski Cukierników, a także światowej klasy twórca czekolad ręcznie robionych, smakowitych trufli, pralin i czekolad pitnych, który dba o najwyższej jakości składniki. Celem firmy jest zaspokojenie najbardziej wyrafinowanych gustów i smaków.

(Wnętrze pijalni czekolady w Korczynie)

Teraz nie tylko Korczyna, ale również Sanok

Sanocki dworzec autobusowy już od samego otwarcia po generalnej przebudowie „świeci pustkami”. Lokale są puste i przez nikogo niewykorzystywane, a warto zauważyć, że potencjał tego miejsca jest duży. Stąd narodził się pomysł na otwarcie pijalni czekolady, by dać mieszkańcom Sanoka, okolicznych miejscowości a także turystom jadącym w Bieszczady, coś co ma renomę w całym regionie. 

Pomysł na powstanie nowej pijalni uwarunkowany był tym, że chcieliśmy być bliżej Bieszczad i zaoferować coś nowego lokalnym turystom odwiedzającym skansen czy muzeum. Zdecydowaliśmy się na dworzec autobusowy, ponieważ ma on świetną lokalizację. Wiem, że od dłuższego czasu to miejsce „nie żyje”, więc moim zadaniem jest nadać mu nowego znaczenia 

– mówi nam Mirosław Pelczar.

Lokal będzie miał do zaoferowania mieszkańcom i turystom między innymi: naturalne lody, czekolady do picia pod różną postacią, kawy czy firmowe desery. Pijalnia w Sanoku będzie urządzona w podobnym stylu jak ta w Korczynie, jednak będą się one różnić przede wszystkim wielkością, gdyż dostępna przestrzeń na dworcu autobusowym to 130 metrów kwadratowych. 

Mirosław Pelczar podkreślił, że otwarcie pijalni czekolady w Sanoku to nie koniec planów. Kiedyś, może ona zostać utworzona również w samych Bieszczadach. 

Celem właściciela jest, by pijalnia w Sanoku rozpoczęła swoją działalność już na weekend majowy, więc wstępna data otwarcia to 1 maja 2021 roku. 

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

ernierni

1 3

kulą w płot, krótki żywot lokalu. 15:01, 18.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fajna sprawafajna sprawa

5 0

oby się udało i lokal się przyjął, chociaż w pandemii to ciężko będzie 16:24, 18.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adiadi

5 0

Super pomysł! 16:59, 18.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SanoczaninSanoczanin

6 0

Do Korczyny daleko dobrze że teraz będziemy mieli takie miejsce w Sanoku 17:02, 18.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ABCABC

2 0

Zycze wlascicielowi sukcesu. Bedzie musial miec tysiace kientow na miesiac by wyjsc na calo a co dopiero zarobic. Tak, prywatna inicjatywa, biznes musi zarobic, tak powinno byc. 14:13, 19.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytelnikczytelnik

2 0

super! 20:22, 20.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RealistaRealista

4 0

Niestety nie wróżę sukcesu. Mieszkańcy Sanoka to głownie seniorzy a oni raczej nie utrzymają tego lokalu. Druga sprawa to ta fikcyjna pandemia. Będzie tak ze burmistrz podepnien się pod sukces, media wrzucą fotki jakby sie otwierało jakieś lotnisko, i w przyszłym roku zamkniecie z powodu braku klientów. 10:09, 22.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%