Zamknij

W Lesku zakończył się remont zabytkowej kamienicy ormiańskiej [ZDJĘCIA]

08:45, 07.04.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. WUOZ Przemyśl
REKLAMA

Zakończył się remont budynku dawnej świątyni ormiańskiej znajdującej się przy Placu Konstytucji 3-Maja w Lesku. W ciągu najbliższych miesięcy w kamienicy rozpocznie działalność Klub Seniora oraz Regionalna Izba Pamięci. 

Podczas prac budowlanych i konserwatorskich, które prowadzone były równolegle odsłonięte zostały warstwy dotąd nieznane i nie ujawnione w trakcie badań poprzedzających inwestycję - dotyczy to dekoracji malarskiej wnętrz obejmującej nie tylko ściany, ale również sufity.

Na zewnątrz budynku odnowiono elewacje oraz więźbę dachową i jej blaszane pokrycie. Wzmocnione zostały także schody prowadzące na pierwsze piętro oraz wymieniono podłogi, zachowując dekoracyjny układ desek zgodny z oryginałem. Prace remontowe były koniczne, gdyż budynek był w stanie bliskim ruiny. Generalne prace pozwoliły odzyskać wiele dawnych cech wyglądu tego miejsca.

Na przestrzeni najbliższych miesięcy w nowo wyremontowanej kamienicy rozpocznie działalność Klub Seniora oraz Regionalna Izba Pamięci. Gmina Lesko na ten cel pozyskała wsparcie finansowe w wysokości 270 tysięcy złotych.

(WUOZ Przemyśl)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%