Zamknij
REKLAMA

Droga w Załużu bez dofinansowania na remont. Mieszkańcy zapowiadają blokadę! [ZDJĘCIA]

16:04, 24.04.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Kamil Mielnikiewicz
REKLAMA

W czwartek Urząd Wojewódzki w Rzeszowie opublikował długo oczekiwane wyniki naboru na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Niestety, po raz kolejny na liście zabrakło odcinka drogi z Załuża do Leska. Mieszkańcy są oburzeni i zapowiadają protest.

Odcinek drogi powiatowej z Załuża do Leska to bardzo ważny szlak turystyczny, łączący drogę krajową nr 28 z drogą krajową nr 84. W okresie letnim jest ona jedną z alternatywnych tras w Bieszczady, stąd też dziennie przejeżdżają tamtędy setki samochodów. Mimo starań, od kilkudziesięciu lat droga nie doczekała się generalnego remontu.

Nawierzchnia drogi spod parkingu przy Górze Sobień do Załuża wymaga pilnej naprawy. Projekt o dofinansowanie został zgłoszony do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i większego komfortu życia lokalnym mieszkańcom. W czwartek Urząd Wojewódzki w Rzeszowie przekazał do publicznej widomości oficjalne wyniki naboru. Niestety, po raz kolejny 2,5 kilometrowy odcinek został pominięty. Inwestycja nie znalazła się zarówno na liście głównej, jak i liście rezerwowej. Mieszkańcy są oburzeni tą sytuacją i mówią stanowcze dość, zapowiadając, że nie pozostawią tej sprawy bez odzewu! Tak jak mówili w ubiegłym roku na spotkaniu pod Sobieniem, gdzie odbyła się sesja wyjazdowa Komisji Transportu Starostwa Powiatowego, w przyszłym tygodniu podjęte zostaną decyzję o możliwym rozpoczęciu blokady drogi.

- Droga w stronę Leska jest wyremontowana. Całkiem inna sytuacja jest w stronę Załuża. Nawierzchnia poprzez tragiczny stan jest niebezpieczna dla ruchu drogowego. Dramat! Cierpliwe czekaliśmy na ten remont ale ponownie nas pominięto

– mówi nam jedna z mieszkanek Załuża.

W ramach rządowego programu, Powiat Sanocki otrzymał dofinansowanie na kontynuację przebudowy drogi z Czerteża do Strachociny, remont drogi na odcinku Sanok – Liszna oraz Zarszyn – Turze Pole.

W czwartek na facebookowym profilu Sołectwa Załuż zostały opublikowane zdjęcia stanu drogi. Na dzień dzisiejszy te największe dziury zostały załatane. 

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

klakierklakier

1 1

Jeśli fotki mają pokazać zły stan drogi, to ja nie widzę na nich ani jednej dziury. 12:01, 25.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoziekJoziek

0 1

Jakby tam mieszkał jakiś wybranie narodu to droga by już dawno była wyremontowana to wstyd żeby nie było pieniedzy na remont 50 metrów drogi 15:33, 26.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Slough UKSlough UK

0 0

Mieszkałem kilka lat w Anglii, niedaleko Londynu to na prowincji drogi nie były lepsze niż w Polsce. Brat odwożąc mnie na lotnisko w Luton, chciał sobie skrócić drogę jakimiś lokalnymi dróżkami, bo na autostradzie były potworne korki z powodu wypadku, to mało nie *%#)!& na nich zawieszenia. 15:42, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%