Zamknij

Wolontariusze zbierali podpisy pod petycją przyłączenia Sanoka łącznikiem do trasy S-19

11:46, 27.04.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. mn
REKLAMA

Stowarzyszenie Polska 2050 Szymona Hołowni buduje już od jakiegoś czasu struktury w całej Polsce. Również w powiecie sanockim. W dobie pandemii i lockdownów wolontariusze spotykają się cyklicznie za pośrednictwem Internetu, by dyskutować o wielu ciekawych inicjatywach podejmowanych w ruchu, zarówno na poziomie ogólnopolskim, województwa, jak i powiatu.

Ostatnio przedstawiciele stowarzyszenia dołożyli swoją cegiełkę do inicjatywy sanockiego magistratu, włączając się w zbiórkę podpisów w sprawie przyłączenia miasta łącznikiem do trasy S-19. Na ręce burmistrza przekazane zostały 274 podpisy pod petycją adresowaną do Ministerstwa Infrastruktury.

Zbiórka podpisów przeprowadzona została  na terenie powiatów sanockiego, bieszczadzkiego i leskiego.

Wolontariusze stowarzyszenia prowadzą także akcję pomocy dla szpitali w Sanoku i Lesku. Zbierają artykuły higieniczne, wodę i wszelkie potrzebne artykuły dla starszych, samotnych pacjentów. Sanocka placówka w najbliższych dniach otrzyma po raz drugi dary.

Trwają korepetycje zdalne w ramach projektu pomocowego dla ponad tysiąca dzieci z pieczy zastępczej. W jej ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego udziela rodzeństwu spod Olsztyna - 9-letniej dziewczynce i 11-letniemu chłopcu jeden z liderów powiatu sanockiego, Bartosz Romanek.

Przed dwoma tygodniami wolontariusze odwiedzili sanockie schronisko dla bezdomnych im. św. Brata Alberta i Rodzinny Dom Dziecka w Starej Wsi. Lider powiatu sanockiego Tomasz Gankiewicz wspólnie z burmistrzem Ustrzyk Dolnych Bartoszem Romowiczem ofiarowali dary potrzebującym. Rodzinny Dom Dziecka zaopatrzony został choćby w sprzęt AGD, który będzie ogromnym udogodnieniem w codziennym życiu.

Trwa akcja "Czytamy głową i sercem na pokolenie", wzorowana na ogólnoświatowej inicjatywie "Book crossing". Skupia się ona na propagowaniu czytelnictwa. Książki, których kilka zostało "wrzuconych" do systemu będą znajdować co rusz kolejnych czytelników w ramach rozwoju tej inicjatywy.
Jeden z punktów z książkami będzie się znajdował w sklepie sieci "Nasz Sklep" w Załużu.

Liderzy powiatowi zapraszają do kontaktu potencjalnych sympatyków ruchu choćby przez lokalną grupę na Facebooku "Polska 2050 - powiat sanocki". Ruch działa i wciąż się rozwija, a tworzący go wolontariusze są zmotywowani, by zmieniać Polskę centymetr po centymetrze.

Autor tekstu: BR

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ŻenadaŻenada

2 0

I cyk foteczka bo bez tego nic dziś nie zrobie. Lansik musi być. Do Wc też z aparatem? 16:19, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

leń leń

1 0

A w jaki sposób udowodnić "ciężką pracę" ? Tylko foteczka. 08:16, 30.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%