Zamknij

Strażnik leśny potrącony podczas próby zatrzymania kierowcy quada!

12:31, 28.04.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Archiwum Straży Leśnej
REKLAMA

Do 10 maja trwać będą patrole Straży Leśnej mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom pojawiającym się w okresie majówki. W tym czasie nasila się zagrożenie pożarami i przypadkami bezprawnego korzystania z lasu, w tym nieuprawnionego wjazdu na tereny leśne.

Leśne patrole w ramach Akcji „Majówka-21” pojawią się na szlakach turystycznych i w miejscach parkingowych. 

Będziemy też zwracać uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, bo spodziewamy się wzmożonego ruchu na szczególnie atrakcyjnych obszarach. Wielokrotnie podczas poprzednich takich akcji mieliśmy też możliwość pomagania ludziom, którzy zgubili się w lesie

– mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie.

We współpracy z policją, strażą rybacką i strażą graniczną przeprowadzane będą patrole w miejscach, gdzie dochodziło do nielegalnych rajdów samochodów terenowych i motocrossów. 

W ostatnich dniach doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców pojazdów terenowych. W niedzielę 25 kwietnia strażnik leśny z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne został potrącony podczas próby zatrzymania kierowcy quada, doznając urazu ręki. Oprócz tego pojazdu szlakiem poruszał się drugi taki oraz trzy motory crossowe. Pojazdy nie miały tablic rejestracyjnych, kierujący byli w kaskach, co uniemożliwiało identyfikację. Zdarzenie miało miejsce na szlaku turystycznym w leśnictwie Ustjanowa. Sprawę, wraz z nagraniem zdarzenia z kamery interwencyjnej przekazano do Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

(RDLP Krosno/Edward Marszałek)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

joziekjoziek

0 0

co to znaczy nieuprawnione korzystanie z lasu ? wszędzie tylko kontrole zakazy mandaty Banaś ma rację państwo policyjne 21:00, 28.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%