Zamknij
REKLAMA

W sanockim szpitalu wkrótce ruszą badania nad amantadyną 

08.48, 17.05.2021 RED
Skomentuj
REKLAMA

Badania obejmą łącznie 60 pacjentów, połowa z nich będzie przyjmować amantadynę, pozostali placebo. 

Szpital specjalistyczny w Sanoku został wytypowany do przeprowadzenia badań klinicznych nad skutecznością działania amantadyny w procesie leczenia pacjentów z ciężką postacią COVID-19 przez Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach-Ochojcu. Zgodnie z umową sanocka lecznica na ich przeprowadzenie ma czas do końca kwietnia przyszłego roku. 

W badaniach udział weźmie w sumie 60 pacjentów: 30. z nich, poza standardowym leczeniem, będzie przyjmowała amantadynę, pozostała połowa będzie dostawała placebo. Ani lekarz, ani pacjent nie będą wiedzieć, jaka substancja jest im podawana. 

W badaniu stosowany będzie standard terapeutyczny opracowany przez śląskich lekarzy we współpracy z pulmonologiem i pediatrą z Przemyśla, Włodzimierzem Bodnarem, który od miesięcy propaguje leczenie COVID-19 amantadyną. Przemyski lekarz twierdzi, że z powodzeniem stosuje tę substancję w leczeniu swoich pacjentów z objawami koronawirusa Sars-Cov-2. Amantadyna wykazuje działanie przeciwwirusowe, w przeszłości była powszechnie stosowana w leczeniu grypy. Doktor Włodzimierz Bodnar twierdzi, że dzięki tej właściwości, może być skuteczna także w leczeniu COVID-19.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JoziekJoziek

0 0

Teraz jak się ta niby pandemia kończy ale jaja i myślicie że potwierdzą że amantadyna leczy covid przecież rodziny zmarłych by ich zlinczowaly 19:47, 17.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%