Zamknij
REKLAMA

Bieszczadzki Festiwal Książki w Lesku. Już dziś pierwsze spotkania z autorami!

10:53, 04.06.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. lasy.gov.pl
REKLAMA

Już dziś rozpocznie się Bieszczadzki Festiwal Książki. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać z kultowymi pisarzami, których twórczość niejednokrotnie zachwyca, jednocześnie zaskakując.

Gwiazdą tegorocznych spotkań autorskich będzie Igor Brejdygant – człowiek wielu talentów, który jak mówi, najpierw widzi obrazy, następnie z mozołem rzeźbi je w słowach. Jeden z najzdolniejszych scenarzystów i pisarzy swojego pokolenia, o czym świadczą jego powieści kryminalne: "Paradoks", "Szadź", "Rysa" i "Układ". To właśnie te dzieła przyniosły mu dużą popularność, a za powieść "Rysa" został uhonorowany Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2019. Wspomniane pozycje książkowe doczekały się też ekranizacji, co z pewnością nie mogło umknąć koneserom seriali kryminalnych. "Rysa" i "Szadź" na podstawie powieści Igora Brejdyganta zostały nominowane do Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 w kategorii Najlepszy Serial Fabularny 2021.

Spotkanie z autorem odbędzie się w sobotę 5 czerwca o godzinie 19:00.

Dzisiaj do Leska zawitają najsłynniejsi leśniczowie w Polsce – Marcin Scelina i Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród. Opowiedzą o swojej książce pt. "Zanim wyjedziesz w Bieszczady" i miłości do lasu, której oddają się bezgranicznie, a miłość tą są w stanie zaszczepić w każdym z nas. Spotkamy się z nimi o godzinie 17:00.

Po bieszczadzkich leśnikach, uczestnicy spotkania wysłuchają autorki z ponad 40 powieści – Agnieszkę Lingas-Łoniewska. Bestsellerowa wrocławska pisarka, zwana przez swoich czytelników Dilerką Emocji, która zadebiutowała w 2010 roku książką "Bez przebaczenia" i od tego czasu tworzy elektryzujący mix gatunkowy romansu, dramatu i sensacji.

Spotkanie autorskie odbędzie się w piątek 4 czerwca o godzinie 19:00.

Literacka sobota rozpocznie się od spotkania z kolekcjonerem ludzkich historii oraz znawcą najdelikatniejszych zakamarków ludzkiej duszy. O kim mowa? O człowieku wielu profesji – naukowiec, magister fizyki i ekonomii, doktor informatyki i doktor habilitowany chemii, a do tego rybak dalekomorski, który zachwycił świat literatury powieścią miłosną „Samotność w sieci”. Janusz Leon Wiśniewski, bo to właśnie o nim mowa, ma na swoim koncie również ponad 40 publikacji, a wiele z nich to bestsellery. Która Wam przypadła najbardziej do gustu? Odpowiedzcie w sobotę 5 czerwca o godzinie 17:00.

Spotkania odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Lesko

ulica Parkowa 1, 38-600 Lesko

4-5 czerwca 2021

WSTĘP WOLNY

(Materiał prasowy)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%