Zamknij

Ratownicy ewakuowali osoby odpoczywające nad Jeziorem Solińskim. Groziło im utonięcie

11:12, 19.07.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. KPP Lesko
REKLAMA

Ostatnie dni nie sprzyjały bezpiecznemu odpoczynkowi nad Jeziorem Solińskim. Załamanie pogody sprawiło, że policjanci i ratownicy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pomogli osobom, którym groziło utonięcie. 

Wczoraj po południu, nad bieszczadzkimi zalewami przechodziła gwałtowna burza. Policyjni steromotorzysci wspólnie z ratownikami BWOPR alarmowo wypłynęli na Jezioro Solińskie, aby pomóc osobom, które pozostały na wodzie. W okolicach Soliny, zauważyli rowerek wodny nabierający wody. Na pokładzie znajdowały się trzy osoby, usiłujące płynąć w stronę brzegu, jednak były spychane przez nawałnicę na środek jeziora. Funkcjonariusze podpłynęli do nich i pomogli im wejść na pokład policyjnej łodzi, a rowerek odholowali do przystani.

Chwilę później patrol zauważył pusty rowerek wodny obijający się o brzegi Wyspy Małej. Gdy podpłynęli bliżej, usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że schronienia przed burzą szukało tam małżeństwo z dwójką dzieci w wieku 7 i 3 lat. Rodzina była przemoczona i przemarznięta, więc policjanci okryli ich swoimi suchymi koszulkami i poprosili ratowników WOPR o dowiezienie ciepłych kocy. Rodzina cała i zdrowa została odtransportowana do miejsca zamieszkania.

(KPP Lesko)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%