Zamknij
REKLAMA

W niedzielę w Bukowsku odbędzie się maraton MTB

11:49, 24.07.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Materiał prasowy
REKLAMA

Jutro Bukowsko będzie gościć kolorowy peleton kolarzy górskich amatorów, rywalizujących na trasach  Beskidu Niskiego. Wszystko to za przyczyną "Dare To Be" Maraton MTB Do-Met Bukowsko 2021.

"Dare To Be" Maraton MTB 2021 to cykl amatorskich imprez rowerowych rozgrywanych na południu Polski od Stryszawy na zachodzie Małopolski po Bukowsko właśnie,  które jest najbardziej na wschód wysuniętą edycją tego cyklu w roku 2021. Po pierwszych łatwych edycjach, kolorowa karawana kolarzy górskich wjeżdża w poważne góry by w czasie rywalizacji sportowej 25 lipca przemierzyć dzikie ostępy wzgórz Beskidu Niskiego docierając blisko granicy z Bieszczadami.

Pod kołami uczestników maratonu polegną min. Patryja, Hełmiec, pasmo Żurawiki a na koniec Tokarnia w paśmie Bukowicy, ze swoją zapierająca dech w piersiach panoramą na Bukowsko i okoliczne wzgórza.

Organizator firma 2PM Group Paweł Przybyło przygotował trzy dystanse tak aby każdy, niezależnie od swoich umiejętności czy kondycji mógł zmierzyć się z pięknem, wciąż jeszcze dzikich i odludnych gór wokół Bukowska.

Dla tych którzy wolą szybko i krótko jest przygotowany najkrótszy dystans Quarter liczący sobie 30 km i pozwalający pokonać sumę wzniesień ok. 850 m ten dystans będący wprowadzeniem do długodystansowych zmagań zawiera w sobie wszystkie najistotniejsze elementy prawdziwie górskiej trasy. Mamy na nim prawdziwe podjazdy, podnoszące adrenalinę zjazdy leśnymi drogami  a nagroda za pokonanie najbardziej stromego podjazdy na tym dystansie jest stojący na szczycie bufet serwujący wodę  i banany. Prawdziwą jednak nagrodą za trud podjazdów są widoki, jakie rozpościerają się na odsłoniętych odcinkach trasy, biegnących polnymi drogami.

Średni z dystansów Half, to już 59 km i drugie tyle przewyższenia niż na najkrótszym dystansie to też esencja kolarstwa górskiego ale większej dawce a prawdziwy zachwyt na tym dystansie wzbudza szeroka panorama jaka rozpościera się po wjechaniu na Tokarnię, zaś nagrodą za trud będzie długi szybki zjazd w kierunku zabudowań Bukowska.

Dla prawdziwych koneserów kolarstwa górskiego zorientowanych na pokonywanie prawdziwie maratońskich tras przygotowano dystans Full o długości 82 km, a startujący na nim zawodnicy mają za zadanie min. dwukrotnie pokonać Tokarnie.

Oprócz wyścigu dorosłych organizator przewidział zawody rowerowe również dla dzieci do 12 roku życia, które rozpoczną się zaraz po starcie maratonu i rozgrywane będą w bezpośrednim sąsiedztwie Startu i Mety.

Aby wystartować, będzie można zapisać się w dniu zawodów. Biuro pracować będzie od godziny 8:00 rano i do 10:30.

Start wszystkich trzech dystansów o godzinie 11:00.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%