Zamknij
REKLAMA

Gala Stypendialna w Sanoku. 161 uczniów otrzymało stypendium burmistrza (ZDJĘCIA)

09:10, 28.08.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. UM Sanok
REKLAMA

W ostatni piątek wakacji w Sali Gobelinowej sanockiego zamku odbyła się II Gala Stypendialna 2021/2022. W tym roku stypendia otrzymało 161 uczniów, w tym za wyniki w nauce 155 uczniów, zaś za szczególne osiągnięcia w nauce 6 osób. Kwota przeznaczona na ten cel wyniosła 96 tysięcy złotych.

W maju 2020 roku uchwalona została decyzja o programie wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży szkół, których organem prowadzącym jest miasto Sanok. Określono wówczas szczegółowe warunki oraz tryb przyznawania stypendium, które są niejako motywatorem do dalszego rozwoju, pogłębiania aspiracji edukacyjnych i aktywności. 

Kryteria przyznawania stypendium

W ramach realizacji tego programu, burmistrz przyznaje stypendia uczniom, którzy uzyskali średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych wynoszącą: 5,40 w przypadku uczniów  klas IV-VI i 5,30 w przypadku uczniów szkół klas VII i VIII lub ósmoklasistom, którzy z egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej uzyskali co najmniej 90% możliwych do zdobycia punktów oraz średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych wynoszącą co najmniej 4,75.

Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce jest przyznawane uczniom klas IV-VIII, którzy wykazali się osiągnięciami w co najmniej jednej dziedzinie naukowej, zdobywając tytuł laureata olimpiady lub konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim bądź wyższym, oraz uczniom klas I-III, którzy zajęli I miejsce w konkursie wiedzy o zasięgu co najmniej powiatowym.

161 nagrodzonych uczniów

Jednorazowe stypendia w wysokości 600 złotych za osiągnięcia w nauce i 500 złotych za wyniki w nauce wręczyli burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski wraz z zastępcą Grzegorzem Korneckim, przewodniczącym Rady Miasta Sanoka Andrzejem Romaniakiem, naczelnik Wydziału Oświaty i Turystyki Ireną Penar oraz dyrektorami poszczególnych szkół.

W bieżącym roku do Wydziału Edukacji Kultury i Turystyki wpłynęły 162 podania, z czego 1 zostało odrzucone.

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%