Zamknij
REKLAMA

Otylia Swim Tour w Sanoku. Kompleksowe zajęcia z Otylią Jędrzejczak

09:00, 30.08.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. UM Sanok
REKLAMA

Po raz kolejny Otylia Jędrzejczak odwiedziła Sanok. Celem wizyty mistrzyni olimpijskiej była realizacja programu swojej fundacji pn. "Otylia Swim Tour", który polega na prowadzeniu jednodniowych warsztatów dla dzieci, młodzieży, ich rodziców, trenerów  i opiekunów z zakresu pływania, motywacji, dietetyki czy radzenia sobie ze stresem. W zajęciach wzięło udział 120 dzieci.

Druga już edycja "Otylia Swim Tour" realizowana w Sanoku odbyła się w nowoczesnym kompleksie Centrum Rehabilitacji i Sportu. Młodzi adepci pływania w świetnych warunkach odbyli treningi pływania w różnych stylach, wsłuchując się w instrukcje wykwalifikowanych trenerów pływania. W otwarciu tego wydarzenia udział wzięli prezes fundacji Otylia Jędrzejczak wraz z burmistrzem miasta Sanoka Tomaszem Matuszewskim, zastępcą burmistrza ds. społecznych, sekretarzem i dyrektorem MOSiR-u.

Zajęcia odbywały się dwutorowo, na basenie i w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Otylia Jędrzejczak promowała bezpieczeństwo nad wodą w ramach realizowanego przez jej fundację projektu "Zero Jest OK – bezpiecznie nad wodą". Mówiła o prewencji, o bezpiecznym wejściu do wody i odpowiedzialnym zachowaniu się w niej, o bezpiecznym wypoczynku nad wodą z dzieckiem, przygotowaniu i spożywaniu odpowiednich do tego typu aktywności posiłkach. Dzieci i ich rodzice dowiedzieli się również, ile spędzać czasu na słońcu i jak zażywać kąpieli wodnej, by było to bezpieczne dla organizmu. Z praktycznego punktu widzenia temat został przedstawiony na torze przeszkód. Celem realizowanych działań jest ograniczenie liczby utonięć do 0.

Rodzice uczestników przysłuchiwali się również radom psychologa, padały pytania o to, jak pomóc dziecku w tym trudnym dla niego czasie, ale zgłaszali też swoje problemy, gdyż okres izolacji i zwiększona ilość obowiązków spadła na dzieci ich rodziców i najbliższych, do tego potęgujący strach o zdrowie, pracę, przyszłość odbiły się na życiu rodzinnym i społecznym. Zajęcia Otylia Swim Tour współfinansowane są przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przy wsparciu miasta Sanoka.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy Otylia Swim Tour otrzymali pakiety startowe Fundacji Otylii Jędrzejczak i jej partnerów.

(UM Sanok)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%