Zamknij
REKLAMA

W Mrzygłodzie i Tyrawie Solnej powstaną sceny do filmu "Disco Boy"

18:00, 13.10.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Gmina Sanok
REKLAMA

Już za kilka dni Mrzygłód i Tyrawa Solna staną się miejscem planu zdjęciowego do filmu fabularnego "Disco Boy", francusko-włosko-polskiej produkcji uznanego reżysera Giacomo Abbruzzese. W obsadzie aktorów znaleźli się między innymi Franz Rogowski oraz Robert Więckiewicz.

15 października, na terenie gminy Sanok pracować będzie ekipa filmowa. Plan zdjęciowy zlokalizowany zostanie na rynku w Mrzygłodzie oraz w Tyrawie Solnej obok Mariny nad Sanem. Film fabularny "Disco Boy" jest francusko-włosko-polską produkcją uznanego reżysera Giacomo Abbruzzese. Realizowany  przy wsparciu wielu prestiżowych instytucji, takich jak Podkarpacka Komisja Filmowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Region Podkarpacki, Centre national du cinéma et de l’image animée, MIBAC, Région Ile-de-France, Région Réunion czy EURIMAGES, angażujący znakomitych i rozpoznawalnych aktorów, między innymi Franz Rogowski i Robert Więckiewicz, co w połączeniu z wysoką wartością artystyczną tworzy dzieło o niezaprzeczalnym znaczeniu dla kultury polskiej i europejskiej.


CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady przyjeżdżają do Rzeszowa. Już w niedzielę V Dzień Bieszczadzki


O czym będzie film?

Po podróży przez Europę Aleksiej dociera do Paryża z nadzieją dołączenia do Legii Cudzoziemskiej. W poszukiwaniu nowego życia zrobi wszystko, aby uzyskać obiecany mu francuski paszport. W Delcie Nigru Jomo walczy z firmami naftowymi, które zagrażają jego wiosce i życiu jego ludzi. Pewnego dnia, mając pod swoim dowództwem uzbrojoną grupę, uprowadza dwóch obywateli francuskich. Do akcji wkracza komandos Legii Cudzoziemskiej z Aleksiejem na czele. Spotkanie między dwoma mężczyznami nie będzie takie, jak oczekiwano. Losy Aleksieja i Jomo połączą się i przetrwają poza granicami, ciałami, życiem i śmiercią.

(Gmina Sanok)

(Kamil Mielnikiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

iTiiTi

0 0

Właśnie dzisiaj byłem w Mrzygłodzie i nagrałem co nieco, polecam Youtube - nagrywają film w Mrzygłodzie 19:36, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%