Zamknij
REKLAMA

Odbierz w terminie dowód rejestracyjny, bo przepadnie

10:48, 14.05.2022 | .
Skomentuj Powiat Sanocki
REKLAMA

Ważna informacja dla kierowców. Nieodebrany w terminie z urzędu dowód rejestracyjny pojazdu straci ważność, co wiąże się koniecznością ponownego złożenia wniosku o jego wydanie i uiszczenia kolejnej opłaty.

Stanie się tak po 12 lipca br., ponieważ zmiany w tym zakresie wprowadza obowiązujące na chwilę obecną Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 5 maja 2022 r. Lepiej więc nie odkładać wizyty w urzędzie na ostatnią chwilę, bo może to się dla nas skończyć niepotrzebnym wydatkiem.

Pamiętajmy, aby odbierając dowód rejestracyjny, mieć przy sobie dokument potwierdzający ważne badanie techniczne pojazdu.

Jednocześnie przypominamy, że pozwolenie czasowe nie jest dokumentem potwierdzającym rejestrację pojazdu, ani też dopuszczającym go do ruchu, ponieważ traci ważność po upływie 30 dni od daty jego wydania. Po tym czasie jazda pojazdem jest niedopuszczalna! Mandat karny za to wykroczenie wynosi od 1500 do 5000 zł.

Do  rejestracji pojazdu dochodzi tylko i wyłącznie w momencie wydania stałego dowodu rejestracyjnego. Osoby, które chcą otrzymać dokument listownie, muszą przy rejestracji zaznaczyć odpowiednią dyspozycję we wniosku, dokonać opłaty w wysokości 8,50 zł oraz pozostawić w urzędzie pozwolenie czasowe bądź dotychczasowy dowód rejestracyjny.

Jednocześnie informujemy, że Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Sanoku od 12 maja świadczy pomoc osobom z Ukrainy przy załatwianiu wszelkich formalności, tj.: rejestrowanie i wyrejestrowanie pojazdu, wydawanie wywozowych tablic rejestracyjnych, kart kwalifikacji kierowcy, prawa jazdy oraz w innych sprawach załatwianych w wydziale. Istnieje możliwość  skorzystania z porad udzielanych w języku ukraińskim oraz otrzymania pomocy w wypełnianiu dokumentów z użyciem liternictwa łacińskiego.

Źródło: Powiat Sanocki 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%