Zamknij
REKLAMA

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zaparkował na sanockim Rynku

18.26, 15.09.2022 .
Skomentuj UM w Sanoku
REKLAMA

Dzięki najnowszym technologiom w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym zobaczycie na własne oczy jak wyglądała Polska w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości! Na najmłodszych czeka specjalny multimedialny kącik. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zobaczycie w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym, w którym zwiedzicie szereg stref pokazujących historię pierwszych lat II RP. Poznacie artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Mocnych wrażeń dostarczą projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920”. Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Całość wystawy zamyka strefa zabawy z fotobudką, która uwieczni i wyśle na podany adres mailowy Wasze zdjęcie z jednym z ojców niepodległości, oraz kino VR, w którym na specjalnych goglach można obejrzeć produkcje „Dża-Dża” (dramat wojenny o Jadwidze Jędrzejowskiej) i „Nie kochać w taką noc” (komedia muzyczna o Aleksandrze Żabczyńskim).

Wystawę można oglądać na Rynku w Sanoku. 

1. dzień - muzeum dostępne w godzinach 12-18 

2. dzień - muzeum dostępne w godzinach 10-18 

3. dzień - muzeum dostępne w godzinach 10-16

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN.

Szczegóły i pełną trasę Wirtualnego Teatru Historii znajdziecie na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/niepodlegla-w-trasie/

Źródło: UM w Sanoku

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%