Zamknij
REKLAMA

O bezpieczeństwie w szkołach. Policjanci instruują dzieci i młodzież

10.27, 23.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci odwiedzają uczniów szkół podstawowych. Podczas spotkań mówią między innymi o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, a szczególnie przechodzenia przez jezdnię.

„Bezpieczna droga do szkoły" - pod takim hasłem policjanci spotykają się z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu sanockiego. W pobliżu placówek oświatowych pojawiają się także policyjne patrole, które czuwają nad bezpieczeństwem.

- Spotkania profilaktyczne zostały już przeprowadzone między innymi w szkołach na terenie gminy Zarszyn i Besko przez dzielnicowych z miejscowego posterunku policji - informuje Monika Hędrzak, rzeczniczka  prasowa KPP Sanok. 

Jak informuje policjantka, funkcjonariusze podczas wizyt w szkołach uczyli dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominali, z której strony drogi należy korzystać w przypadku braku chodnika. Wiele uwagi poświęcali też prawidłowemu przechodzeniu przez jezdnię. Policjanci mówili także  o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz jeździe w fotelikach bezpieczeństwa. W trakcie spotkania mundurowi podkreślali znaczenie elementów odblaskowych i omawiali, jaki mają wpływ na naszą widoczność na drodze.

Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze poruszali także tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich. Omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci.  

Źródło: KPP Sanok

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%