Zamknij
REKLAMA

Świetne występy młodych zawodniczek Judo Pantera Sanok

09.14, 15.11.2022 . Aktualizacja: 09.14, 15.11.2022
Skomentuj Pantera Sanok
REKLAMA

Zawodniczki z Sanoka Judo Pantera Gabriela i Lena Izdebska startowały w Jordanowie Śląskim w V edycji Super Ligi Judo 13 listopada 2022r. Turniej odbywał się na czterech matach jednocześnie. W ten dzień odbyły się walki dzieci i młodzieży urodzonych w latach 2007-2014. O sukces nie było łatwo, ponieważ turniej zgromadził na hali grubo ponad pół tysiąca zawodników, w tym liczne ekipy z Czech i Niemiec.

Jako pierwsza rozpoczęła Gabrysia, która początkowo walczyła w kat. 27-30kg dziewczynek gdzie wygrała z wymagającą przeciwniczką swoją walkę na punkty.
Niestety po tym została przeniesiona do kategorii chłopców – 25kg ze względów bezpieczeństwa i zbyt niskiej wagi. Bardzo dobrą skuteczność pokazała pokonując swoich przeciwników przez rzut biodrowy o-goshi, jeden z podstawowych rzutów w judo. Zaliczając bardzo szybki awans do kolejnej rundy. Nasza zawodniczka popisała się również świetną kontrą rzutu o-soto gari na o-soto gari co dało jej kolejne zwycięstwo. O-soto gari jest to technika z grupy rzutów nożnych, duże zewnętrzne podcięcie które ma również duże zastosowanie w samoobronie. Wszystkie wygrane przed czasem we wszystkich walkach przez IPPON (czysty rzut przeciwnika na plecy) było przypieczętowaniem doskonałej formy Gabrysi.

Należy zaznaczyć, że to już drugie z rzędu 1 miejsce naszej judoczki nie tracąc ani jednego punktu, bo niespełna miesiąc temu w Mielcu nie dała również szans swoim przeciwnikom w Turnieju Grapplingowym.

Kolejno swoje walki rozpoczęła Lena, która szła jak burza podobnie jak młodsza siostra pokonując w pięknym stylu kontrą rzutu o-soto gari na o-soto gari zawodniczkę z Czech. Finał z bardzo wymagającą rywalką Winner Wrocław był pod dużą presją publiczności po stronie gospodarzy. Pomimo to Lena dzielnie walczyła do ostatnich sekund zostawiając serce na macie przegrywając przez drugie Waza-ari które otrzymuje się za wykonanie niepełnego rzutu lub w którym zabrakło całkowitego przewrócenia przeciwnika na plecy. Nasza wojowniczka musiała zadowolić się drugim miejscem w tym turnieju co jest również dużym sukcesem dla podopiecznej Tomasza Bobali i Daniela Wosachło.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

Gabriela Izdebska 1 miejsce U 10 , 2013-14 kat.-25kg chłopców

Lena Izdebska 2 miejsce U12, 2011-2012 kat. 33-36kg dziewczynek

Do klubu Pantera Sanok może wstąpić każdy chętny bez specjalnych predyspozycji. Nabór prowadzony jest we wszystkich grupach od 5 roku życia. Zajęcia wg. grafiku.

Zostań mistrzem Judo!  Dołącz do najlepszych adeptów Pantera Sanok.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%