Zamknij

Orkiestra WOŚP po raz kolejny zagra w Sanoku!

09.34, 24.01.2023 . Aktualizacja: 09.34, 24.01.2023
Skomentuj WOŚP w Sanoku
REKLAMA

29 stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego hasło przewodnie brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!” W Sanoku zbiórkę nadzoruje Sanocki Sztab WOŚP.

Tegoroczną aukcję charytatywną na portalu Allegro ponownie zasiliły przekazane przez Muzeum Historyczne w Sanoku prace Zdzisława Beksińskiego – fotomontaż oraz grafika komputerowa. 

Przedmioty na aukcje podarowali również: Powiat Sanocki, Komenda Hufca ZHP Ziemi Sanockiej, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Świetlik” w Sanoku, osadzeni z bieszczadzkich Zakładów Karnych, firmy i osoby prywatne.

Na aukcjach są prace artystów związanych z Sanokiem. Wśród darczyńców są m.in.: Oksana Kulczycka, Renata Gorączko, Tomasz Mistak, Piotr Szczur, Jan Szczepan Szczepkowski, Monika Krzywdzińska, Szymon Szczepkowski czy Agnieszka Dusznik.

Do wylicytowania jest także spektakl Teatru BWA Sanok – Małe kina według opowiadania Michała Witkowskiego.

W dniu finału pomieszczenia dla wolontariuszy, w których będzie możliwość skorzystania z poczęstunku, udostępni Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku, a pomoc medyczną zapewni uczestnikom Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku.

Tradycyjnie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. W tym roku organizatorami są: Łukasz Łagożny, ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacka, który zdobył Koronę Ziemi, stowarzyszenie „SanOK biega” oraz Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku.

Bieg odbędzie się 29 stycznia od godz. 11:00. Start i meta będą zlokalizowane w miasteczku galicyjskim sanockiego Skansenu. Trasę biegu stanowią trzy pętle o długości 2 km każda. Dla każdego zawodnika przewidziany jest pamiątkowy medal wykonany przez pracownię „Zapiecek” z Przemyśla.

Finał akcji odbędzie się 29 stycznia na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sanoku. Rozpocznie się o godz. 19:00 występem Orkiestry Dętej OSP Besko, która wykona serię szlagierów i przebojów znanych i lubianych.

Z kolei o godz. 20:00 przewidziany jest pokaz Teatru Ognia Bohema - We Will Rock You. Gitary, bębny, mocne rytmy i największe hity światowego rocka zostaną zilustrowane ogniowymi popisami.

– Taniec z ogniem to nasza pasja, którą chcemy się z Wami dzielić. Tańczymy z ogniem już od 2004 roku, co przekłada się na prawie tysiąc pokazów. Od samego początku postawiliśmy na pokazy tematyczne, kostiumy, makijaż i show. Zawsze dbamy o widowiskowość i dobrą zabawę, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi – mówią o sobie artyści Teatr Ognia Bohema. 

Szczegółowe informacje dotyczące aukcji i wydarzeń można znaleźć na Facebooku na profilu „WOŚP w Sanoku”.

Źródło: Powiat Sanocki 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%