Zamknij

Piknik Ekoball 2018 – podsumowanie

13:42, 12.07.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Wyniki Oldbojów.

W niedzielę 8 lipca 2018 roku, na boiskach Ekoball w Bykowcach odbyła się 11. Edycja Pikniku Sportowo-Rekreacyjny Ekoball, której organizatorem jest  Fundacja Promocji Sportu Ekoball. Niedzielny piknik wieńczył sezon piłkarski i jednocześnie był wydarzeniem otwierającym przejściem do nowego sezonu…

Głównymi zmaganiami podczas Pikniku były turnieje piłkarskie, w których udział wzięło ponad 30 drużyn podzielonych ze względu na kategorie wiekowe.

W turnieju Oldboyów rozgrywanym na zasadzie ‘każdy z każdym’ rywalizowało ze sobą ponad siedem drużyn. Zwycięzcą rozgrywek został zespół Straży Pożarnej. Skład „mundurowych” w rozgrywkach wygrał trzy razy, jeden raz zremisował i jeden raz przegrał. Wyniki turnieju Oldbojów.

Wśród trampkarzy do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, w tym dwa zespoły Wisły Puławy, przebywającej obecnie na obozie w Sanoku (obiekty WIKI SPORT CENTRUM). Oprócz nich udział wzięły następujące drużyny: Jankesi, Pulpeciki, FC Cyce oraz Wójtostwo Team. Ci ostatni triumfowali w rozgrywkach, wygrywając wszystkie 5 spotkań i zdobywając 15 punktów. Drugie miejsce zajął zespół FC Cyce (12 pkt.), dalej Jankesi (9 pkt.), Wisła Puławy I (6 pkt.), Wisła Puławy II (3 pkt.) oraz Pulpeciki (0 pkt.). Wyniki turnieju trampkarzy.

W rozgrywkach młodzików uczestniczyło 6 drużyn: Animals, Świry, Debeściaki, Makapaka, Pączusie oraz Janusze i to właśnie Ci ostatni zdominowali turniej, wygrywając wszystkie 5 spotkań. Wyniki turnieju młodzików.

Wśród najmłodszych uczestników (r. 2009 i młodsi) udział wzięło blisko 30 zawodników, lecz nie prowadzono klasyfikacji. Drużyny rywalizowały między sobą, a także rozgrywały mecze z mamami, co stało się już tradycją każdego Pikniku. Tradycyjnie też mecze te cieszyły się olbrzymim powodzeniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców oglądających i dopingujących obie drużyny.

Oprócz turniejów, kilkadziesiąt najmłodszych dzieciaków stanęło w rywalizacji piłkarsko-sprawnościowej. Tor przeszkód połączony ze strzałami do bramki, zorganizowany przez trenera Bernarda Sołtysika, stał na bardzo wyrównanym poziomie wśród jego uczestników. Najlepsi jednak okazali się:

I miejsce – Paweł Romaniak – 49.30s oraz 5 bramek
II miejsce – Kuba Solecki – 53.74s oraz 7 bramek
III miejsce – Nikola Bogusz – 56.78s oraz 5 bramek

Jak co roku przygotowano również wiele innych atrakcji dla wszystkich obecnych tego dnia na obiektach EKOBALL w Bykowach. O godzinie 14 przerwano wszelkie rozgrywki, a oczy skierowane zostały na występ orkiestry dętej AVANTI, która po raz kolejny uświetniła swoją obecnością Piknik.

Przez cały dzień można było także skorzystać z darmowych dmuchawców, trampoliny, zjeżdżalni czy też udać się na malowanie twarzy. Do dyspozycji był również wóz strażacki, któremu każdy mógł przyjrzeć się z bliska, bądź obejrzeć od środka. Setki osób, jakie były obecne tego dnia na obiektach Ekoball w Bykowcach, świetnie spędziły czas uczestnicząc w turniejach, kibicując znajomym, korzystając z innych atrakcji czy też relaksując się przy grillu.

Impreza współfinansowana była ze środków własnych Ekoball oraz ze środków Województwa Podkarpackiego, a także ze środków Powiatu Sanockiego.

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone