Zamknij

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu formuła Low-Kick - kolejne tytuły Samuraj Trans-San Sanok

14:21, 23.09.2020 | MF
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 18-20 września 2020 r. w Starachowicach odbyły się Oficjalne Mistrzostwa Polski w Kickboxingu formuła Low-Kick pod egida Polskiego Związku Kickboxingu i Światowej Fedracji WAKO. W związku z sytuacja pandemiczną był to pierwszy poważny sprawdzian w jednej z „twardych” formuł Kickboxingu. Do rywalizacji stanęło niespełna 400 zawodników z 95 klubów z całej Polski.

W tym gronie nie zabrakło zawodników Samuraj Trans-San Sanok Kamila Rościńskiego 71 kg senior, Miłosza Barana 71 kg junior starszy i Adama Tutaka 86 kg junior starszy, którzy pod okiem Trenera Artura Szychowskiego od kilkunastu tygodni przygotowywali się do rywalizacji. Śmiało można powiedzieć, że ze względu na obostrzenia jak również sezon wakacyjny były to najtrudniejsze przygotowania w jakich przyszło pracować zawodnikom i trenerowi.

O sukcesach naszych zawodników informowaliśmy: 3 medale w Mistrzostwach Polski dla Samuraj Trans-San Sanok

            Zawodnicy Samuraj Trans-san Sanok przystąpili do rywalizacji w najbardziej konkurencyjnych kategoriach wagowych co spowodowało, że Kamil muałł stoczyć 5 walk w swojej kategorii żeby sięgnąć po tytuł dodatkowo nie była to kategoria w której Kamil zdobywał największe sukcesy ( 67 kg) tylko musiał rywalizować z zawodnikami którzy pod względem fizycznym byli wizualnie więksi natomiast Miłosz w swojej drabince musiał stoczyć 4 walki a Adam Tutak 3.

            Ze względu na ogromna liczbę zawodników zmagania zaczęły się już w pierwszym dniu a zamieszanie wśród organizatorów sprawiło, że Miłosz Baran musiał już w pierwszy dzień zawodów w krótkim odstępie czasu stoczyć 2 walki. Pierwszym przeciwnikiem był zawodnik
klubu Ring Kraków Szymon Leszczyński, który starcie z Miłoszem Baranem wytrzymał do drugiej rundy w której sędzia musiał przerwać walkę i tak przez RSC Miłosz zameldował się w 1/8 finału, gdzie po krótkiej przerwie od pierwszej walki ponownie wyszedł do ringu i tym razem bezdyskusyjnie i jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika CAF Rzeszów Łukasza Krupasa. Na tej walce zakończyły się piątkowe zmagania zawodników Samuraj Trans-San Sanok.

W sobotę 19.09, w drugim dniu mistrzostw do rywalizacji przystąpili pozostali zawodnicy sanockich samurai. Jako pierwszy do ringu wkroczył najbardziej utytułowany zawodnik klubu Kamil Rościński, który w pojedynku z aktualnym Akademickim mistrzem Polski Igorem Jarczyńskim nie pozostawił złudzeń, wygrywając zdecydowanie 3-0 i pewnie meldując się w 1/16 finału. Nastepny do ringu wszedł najcięższy zawodnik Samuraja Adam Tutak 86 kg, który już w pierwszej rundzie przed czasem pokonał zawodnika KSW Włocławek Jakuba Szczepańskiego. W dalszej kolejności ponownie na ringu zobaczyliśmy Kamila Rościńskiego, który starł się z zawodnikiem KSW Shark Łódź. Przeciwnik nie miał nic do powiedzenia w starciu z Kamilem, a swoją frustracje wyładował używając niedozwolonych technik uderzania kolanem, za co sędzia przerwał pojedynek dyskwalifikując zawodnika z Łodzi w 3 rundzie. W ten sposów Kamil awansował do 1/8 finału. Następnie przyszła kolej na 3 walkę - Miłosza Barana. Była to walka półfinałowa, którą Miłosz zakończył podobnie jak pierwszą RSC w 2 rundzie z zawodnikiem Center Team Odolanów Hubertem Sikorą i zameldował się w finale Mistrzostw Polski! Na sam koniec zmagań drugiego dnia trzeci raz do ringu wyszedł Kamil rRściński ( 3 walki w jeden dzień na pełnym dystansie to ogromna obciążenie organizmu). I tym razem Kamil zdecydowanie pokonał Krzysztofa Brulińskiego z Ninja Academy Warszawa,  jednogłośnie 3-0 meldując się w półfinale mistrzostw Polski! Po drugim dniu turnieju pewne były już 3 medale dla zawodników Samuraj Trans-San Sanok, do wyjaśnienia został ich kolor. Niestety, pech nie opuszczał naszych zawodników. Po 3 walce Kamila Rościńskiego odnowiła mu się kontuzja stopy, przez którą w zeszłym roku opuścił Mistrzostwa Polski w Low-Kick. Z tego powodu Trener Artur Szychowski zdecydował o zakończeniu udziału Kamila na półfinale, biorąc pod uwagę zbliżające się MP w formule K-1 Rules oraz prestiżowy Puchar europy, który najprawdopodobniej odbędzie się w listopadzie tego roku w czeskiej Pradze. Dlatego Kamil wygrywając wszystkie walki zakończył swój udział w mistrzostwach z brązowym medalem. Koleją walkę stoczył Adam Tutak, który ponownie przed czasem w 2 rundzie pokonał zawodnika AMSW Włocławek Grzegorza Lipskiego i zameldował się w finale Mistrzostw Polski w Kickboxingu formuły Low-Kick!

            Przyszedł czas na finały. Pierwszy do ringu wszedł Adam Tutak, który w finale zmierzył się z Jakubem Wasilewskim z klubu Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec. Bardzo wymagający przeciwnik, ale Adam Tutak przyzwyczaił nas, że na arenie krajowej to on rozdaje karty i pokonał zdecydowanie 3-0 zawodnika ze Zgorzelca zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI W KICKBOXINGU FORMUŁA LOW-KICK!!!

W drugim finale w kategorii 71 kg zobaczyliśmy Miłosza Barana, który o złoto walczył z zawodnikiem klubu Fighter Nowa Sól Michałem Borowskim. Niestety Miłosz przegrał na punkty i w ten sposób zakończył turniej ze srebrnym medalem! Miłosz przegrał walkę, ponieważ w formule Low-Kick nie ma możliwości zadawania ciosów kolanem, którym Miłosz często wygrywa walki. "Dobrze wyszkolony technicznie przeciwnik wykorzystał to wygrywając na punkty" – powiedział Trener Artur Szychowski.

Dodatkowo Adam Tutak został wybrany najlepszym juniorem turnieju i dostał indywidualna nagrodę. Gratulujemy.

            Zawodnicy Samuraj Trans-san Sanok zdobyli złoty srebrny i brązowy medal powiększając w ten sposób dorobek najbardziej utytułowanego klubu sportów walki jakim jest Samuraj Trans – San Sanok. W tym miejscu chcemy zaprosić wszystkich chętnych na treningi do naszego klubu. Prowadzimy nabór – Kickboxing dla kobiet, Kickboxing grupa początkująca 15 lat+, Boks, Grupa dzieci 5-9 lat, grupa kadeci 10-14 lat.

Zapraszamy. Wszelkich informacji udzielamy pod numerami telefonów 660150044 oraz 664704017 oraz na FB/Samuraj Sanok i FB/Vitamin Shop Sanok

Dziękujemy sponsorom:

Tran-San Marcin Cieślik

Kurnik Auto – Części – Jerzy Kurnik

Optima Meble – Krzysztof Gładysz

Mont Inox -  Daniel Niemczyk

Bieswood – Artur Pielech i Dawid S.

Spoective – Jakub Knurek

Vitamin Shop/Vitamin Shock – Marcin Solarz

SPGK Sanok

ITE Industry-Trade Europa

Pomoc Drogowa – Andrzej Skulich

Bella Transport – Tomasz Wojnarowski

Cisan – Łuksz Kucharczyk

Domino Grupa – Robert Kopylec

Biestattoo – Przemysłam Młynarczyk

Holi Reh – Łukasz Sieczkowski

 

Źródło: materiały nadesłane

(MF)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz