Zamknij

Wiki Sanok przegrywa z drużyną spod Nowego Sącza

09:00, 15.02.2021 Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj źródło: Wiki Sanok | fot. Wiki Sanok źródło: Wiki Sanok | fot. Wiki Sanok

W czwartym meczu kontrolnym przed zbliżającą się rundą wiosenną, piłkarze Wiki Sanok przegrali na własnym obiekcie z LKS-em Zagórzany 1:2.

LKS Zagórzany to zespół występujący na co dzień w nowosądeckiej klasie okręgowej. Po pierwszej części sezonu drużyna, zajęła trzecią lokatę w ligowej tabeli ze stratą czterech punktów do liderującego Dunajca Nowy Sącz.

Mecz rozgrywany na Wiki Arenie w Sanoku, lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy kontroli grę i nadawali własne tempo. Podopieczni trenera Sylwestra Kowalczyka bardzo dobrze radzili sobie w defensywie, jednak atak pozostawiał wiele do życzenia. W 7. minucie Dominik Pielech wychodził sam na sam z bramkarzem, jednak upadł na murawę po kontakcie z obrońcą. W tej sytuacji sędzia nie dopatrzył się faulu. W 24. minucie, po kontrowersyjnej decyzji sędziego, gospodarzom spotkania podyktowany został rzut wolny, gdy wydawało się, że faul popełniony na Radosławie Muszce miał miejsce w obrębie pola karnego. Do futbolówki podszedł Rafał Domardzki, jednak bramkarz LKS-u obronił ten strzał. W 30. minucie po strzale Domaradzkiego, piłka odbiła się od słupka trafiając prosto pod nogi Macieja Furdaka. 25-latek umieścił futbolówkę w siatce, jednak był on na pozycji spalonej.

Dziesięć minut po zmianie stron, wynik spotkania otworzył Furdak. Chwilę później do wyrównania doprowadził Rafał Juruś, który wykorzystał nieporozumienie Szymona Florka z Gabrielem Drobotem. W 70. minucie bramkarz Wiki Sanok został ponownie pokonany. Tym razem piłkę z woleja za linię bramkową posłał Marcin Hajduk.

W trwającym okresie przygotowawczym Wiki Sanok rozegrała cztery sparingi. W dwóch z nich odnosili zwycięstwo (GKS Wisłok Krościenko Wyżne 3:2, Tempo Nienaszów 3:2) oraz dwa razy schodzili z murawy pokonani (MKS Arłamów Ustrzyki Dolne 0:6, LKS Zagórzany 1:2).

Wiki Sanok - LKS Zagórzany 1:2 (0:0)

1:0 Maciej Furdak 55'

1:1 Rafał Juraś 65'

1:2 Marcin Hajduk 70'