Zamknij

Dobra gra nie wystarczyła. Ekoball Sanok przegrywa z Karpatami Krosno!

17:45, 21.04.2021 | Kamil Mielnikiewicz
Skomentuj Fot. Ekoball Sanok

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok w meczu półfinałowym Okręgowego Pucharu Polski przegrał po dogrywce z Karpatami Krosno 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Sylwester Sikorski.

Dla obu ekip było to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o finał Okręgowego Pucharu Polski. Zarówno gospodarze, jak i goście chcieli sięgnąć po pełną pulę. Dlatego już przed pierwszym gwizdkiem można było spodziewać się ogromnych emocji.

Pierwsza połowa spotkania na boisku w Chorkówce przebiegła pod znakiem wyrównanej gry. Obie ekipy zdołały wykreować sobie po jednej stu procentowej sytuacji bramkowej. W 32. minucie boisku z powodu kontuzji opuścić musiał Jakub Ząbkiewicz, którego zastąpił Kamil Adamiak. W tej części meczu półfinałowego żółtą kartkę otrzymał Damian Baran.

Początek drugiej połowy zwiastował jeszcze większe emocje. Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron podopieczni trenera Piotra Kota przejęli inicjatywę gry. Przyjezdni wyprowadzali akcję za akcją - jedną z lepszych miał Sebastian Sobolak, jednak uderzona przez niego piłka trafiła w słupek. Swoją okazję na otwarcie wyniku miał również zespół gospodarzy. Gracz Karpat oddał mocny strzał głową, który fenomenalnie obronił Piotr Krzanowski. Bezbramkowy wynik zawodnicy z Krosna mogą zawdzięczać głównie Mateuszowi Krawczykowi, który zaprezentował świetną dyspozycję w bramce. Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry świetną sytuację na gola miał Jakub Szomko. Ostatecznie po 90. minutach wynik na boisku utrzymał się bez zmian.

W dogrywce do rzutu karnego podszedł Michał Stasz, jednak jego strzał został obroniony przez Piotra Krzanowskiego. Od 110. minuty Ekoball musiał radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak drugi żółty kartonik ujrzał Kacper Słysz.

Na pierwszego gola w dzisiejszym spotkaniu czekaliśmy aż do 115 minuty. Zdobył go Sylwester Sikorski z Karpat Krosno. Niestety Geo-Eko Ekoball Stal Sanok mimo lepszej dyspozycji przegrywa na boisku w Chorkówce 0:1.

Karpaty Krosno - Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 1:0 (0:0)

1:0 Sylwester Sikorski 115'

Karpaty Krosno: Mateusz Krawczyk, Jakub Pelczar, Szymon Dziadosz, Marek Fundakowski, Bartłomiej Wojtasik, Michał Stasz, Szymon Blezień, Edgar Jorge Silva Morais, Pedro Aloisio Silva Barbosa Bento Decarvalho, Grzegorz Gawle i Sylwester Stańko.

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok: Piotr Krzanowski, Jakub Ząbkiewicz, Karol Adamiak, Damina Niemczyk, Krystian Kalemba, Sebastian Sobolak, Konrad Kaczmarski, Piotr Lorenc, Damian Baran, Krystian Jaklik i Szymon Słysz