Zamknij

Wysoka porażka STS-u Sanok w meczu z Katowicami

23:23, 12.09.2021 Kamil Mielnikiewicz Aktualizacja: 23:31, 12.09.2021
Skomentuj Fot. Ciarko STS Sanok | Facebook Fot. Ciarko STS Sanok | Facebook

W niedzielny wieczór hokeiści Ciarko STS-u Sanok podejmowali przed własną publicznością GKS Katowice. Po piątkowej porażce z GKS-em Tychy, podopieczni trenera Marka Ziętary byli głodni zwycięstwa. Niestety założony plan nie został zrealizowany. Gospodarze ulegli rywalowi 1:6. Jedno trafienie dla zespołu z grodu Grzegorza zanotował Jakub Bukowski.

Po raz kolejny STS Sanok źle wszedł w spotkanie. Już po kilkudziesięciu sekundach, Patrika Spěšnego pokonał Bartosz Fraszko. Ponad siedem minut później do wyrównania doprowadził Jakub Bukowski, jednak nie odmieniło to przebiegu spotkania. Kolejne minuty to już dominacja przyjezdnych z Katowic. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Carl Hudson oraz po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Michalski, Patryk Krężołek i Bartosz Fraszko.

Ciarko STS Sanok - GKS Katowice 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

0:1 Bartosz Fraszko - Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka (00:37),

1:1 Jakub Bukowski - Toni Henttonen, Aleksi Hämäläinen (08:13),

1:2 Mateusz Michalski - Maciej Kruczek (29:20),

1:3 Carl Hudson - Anthon Eriksson (34:21),

1:4 Carl Hudson - Grzegorz Pasiut (53:27, 5/4),

1:5 Patryk Krężołek - Anthon Eriksson (56:50),

1:6 Bartosz Fraszko - Patryk Wronka, Grzegorz Pasiut (58:07).

Ciarko STS Sanok: Spěšný - Olearczyk, Jekunen; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski - Marva (4), Pavúk; Witan (2), Tamminen, Hiltunen - Biłas (2), Piippo; Sawicki, Mocarski, Strzyżowski - Florczak, Rąpała; Biały, Wilusz i Filipek.

GKS Katowice: Murray – Wajda, Kruczek; Fraszko, Pasiut, Wronka (2) – Hudson, Wanacki; Eriksson, Lehtonen, Krężołek – Rompkowski, Jakimienko; Bepierszcz, Monto, Michalski (2) – Musioł, Krawczyk; Prokurat, Smal i Mularczyk.

Sędziowali: Robert Długi, Mateusz Niżnik, Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak

Minuty karne: 8-4

Strzały: 23-27

Widzów: ok. 2000