Zamknij

Przed nami jubileuszowa edycja "Biegów Górskich Sanok"

20.04, 25.08.2022 . Aktualizacja: 20.05, 25.08.2022
Skomentuj UM w Sanoku
REKLAMA

Już 17 września startuje V Jubileuszowa edycja „Biegów Górskich Sanok”, których organizatorem jest Stowarzyszenie „SanOK Biega”.  Start i meta biegu zlokalizowane będą w jednym z największych w Europie Muzeum Budownictwa Ludowego, a pierwszy i ostatni kilometr wszystkich dystansów przebiegał będzie przez  poszczególne sektory niezwykle urokliwego sanockiego Skansenu.

Po roku przerwy spowodowanej pandemią powracają „Biegi Górskie Sanok”. Organizatorzy przygotowali do wyboru trzy trasy:

Pierwsza dycha -10 km

Orli - 25 km

Słonny - 50 km

W ramach tegorocznej edycji odbędą się także biegi dla najmłodszych, realizowane w ramach projektu: „Pro defensione, pro historia - wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski – II edycja na lata 2022-23”.

Poszczególne kilometry tras przebiegają przez niezwykłe miejsca, z których roztaczają się zachwycające widoki na Sanok, pasmo Gór Słonnych oraz Bieszczady. Najciekawsze miejsca na trasie to Orli Kamień oraz szybowisko w Bezmiechowej, gdzie zlokalizowane zostaną punkty żywieniowe na których czekały będą na Was pyszności przygotowane m.in. przez KGW

w Wujskiem. Jesteśmy pewni, że zadowolą one nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Wszystkie trasy obfitują w niezwykle bogate zasoby fauny i flory, a spotkanie zwierząt na trasie nie będzie należało do rzadkości. Na startujących oraz ich rodziny czeka wiele atrakcji. Podczas imprezy będziecie mieli możliwość porozmawiać m.in. z psychologiem sportu Karoliną Bagińską o roli treningu mentalnego w przygotowaniach do startu. O najpiękniejsze wspomnienia zapisane na fotografii zadbają m.in. Kacper Porada specjalizujący się w fotografii sportowej, doskonale wszystkim znany Tomasz Sowa oraz Artur Myćka z mójsanok.pl . Będzie to dla każdego biegacza wspaniała pamiątka na  długie lata. Nie zawiodą się także najmłodsi, dla których organizatorzy przygotowali liczne atrakcje.

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o swoim stracie zrób  to już teraz i zapisz się – https://competitions.timekeeper.pl/biegi-gorskie-sanok-2022

Źródło: UM w Sanoku 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%