Zamknij

Kolejne sukcesy sanockich "Samurajów"

17.08, 05.12.2022 . Aktualizacja: 17.12, 05.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 3 grudnia doszło do kolejnego historycznego wydarzenia w klubie Samuraj Trans - San Sanok! W tym właśnie dniu pierwszy raz w historii zawodnicy różnych sekcji seniorskich walczyli w dwóch miejscach w Polsce. Sekcja MMA Samuraj Sanok wybrała się do Bochni gdzie uczestniczyła w ALMMA 222 o Puchar Polski Południowej.

- Samuraje zgłosili 4 zawodników Łukasz Rysz 84 kg ( debiut Samuraja!) Vadym Knyshevych (70 kg) Illia Baideckyi ( 70 kg ) Roman Kuziv (77 kg ) wszyscy w formule ograniczonej seniorów pod wodza Trenera Oleha Hryciuka przystąpili do zawodów. Jednocześnie swój start w Mistrzostwach Polski w Boksie które odbywają się Zabrzu i są głównym turniejem eliminacyjnym do OLIMPIADY w Paryżu rozpoczął zawodnik wagi ciężkiej Pięściarz Adam Tutak ( 92 kg) który pod wodzą Trenera Artura Szychowskiego odnosi sukces za sukcesem w bokserskiej wadze ciężkiej tym razem stanie przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze.

Zawody ALMMA 222 w Bochni rozpoczał Vadym Knyshevyvh który po emocjonującej walce pokonuje na punkty zawodnika Spartakusa Rzeszów Pawła Podkańskiego po czym melduje sie w półfinale turnieju. Kolejnym zawodnikiem Samuraja który pojawił sie w klatce był Illia Baideckyi który w tej samej kategorii wagowej stoczył walkę z zawodnikiem Kotwica Team Kraków Pawłem Dróżdżem którego jednogłośnie pokonuje na punkty również meldując sie w półfinale Pucharu. Trzeci w klatce pojawił sie Roman Kuziv w wadze 77 kg który również stoczył pojedynek z zawodnikiem Kotwica Team Kraków - Filipem Karasiem. Roman zwycięża przed czasem przez poddanie dzwignią na ramię. Przyszedł czas na najcięższego z zawodników MMA Samuraj Sanok - Łukasz Rysz 84 kg Sanoczanin zaliczył bardzo efektowny debiut w walce z zawodnikiem RMSiSW Bushido Ruda Śląska którego ustawił szybką akcja w stójce po czym obalił i przez całą walkę w pełni kontrolował w parterze zadając cios za ciosem zwycięża zdecydowanie odnosząc pierwszy sukces dla Samuraj Trans-San Sanok! Przyszedł czas na walki półfinałowe i finałowe.

Vadym Knyshevyvh po jednostronnym widowisku zdecydowanie pokonuje zawodnika MMA Academy Cracov Yevhena Chernukhina i w ten sposób w swoim debiucie w barwach Samuraj Sanok awansuje do finału Pucharu Polski Południowej! niestety drugi z zawodników Samuraja walczący w kategorii 70 kg Illia Baideckyi mimo zdecydowanej przewagi w walce półfinałowej z zawodnikiem MMA Academy Cracov Jakubem Płatkiem  w wyniku kontuzji barku musi sie wycofac i ostatecznie zostaje sklasyfikowany na 3 miejscu. w trzecim półfinale wystąpił Roman Kuziv który wygrywa przed czasem poddając przez duszenie zawodnika Grappling Kraków Tomasza Majerczyka melduje sie w finale kategorii 77 kg! Przyszedł czas na finały w których wystapiło aż 3 z 4 zawodników Samuraj Sanok którzy zaliczali tego dnia debiut! Do finału w kategorii 84 kg Łukasz Rysz nie doczekał sie przeciwnika ponieważ ten nie był zainteresowany walką i poddał ja przez co Łukasz Rysz wygrywa FINAŁ ALMMA 222 i zdobywa PUCHAR POLSKI POŁUDNIOWEJ W MMA 84 KG !!! a przed nami zostały jeszcze dwa finały w pierwszym w wadze 70 kg po dwóch wygranych walkach Vadym Knyshevyvh równiez zdecydowanie wygrywa finał z zawodnikiem MMA Academy Crakov Jakubem Płatkiem i w ten sposób zdobywa Puchar Polski Południowej w MMA 70 kg!!!

Ostatni w klatce zameldował sie Roman Kuziv który obydwie walki eliminacyjne zakończył przed czasem w walce finałowej spotkał sie ponownie z zawodnikiem Kotwica Team Kraków tym razem był to Oliver Lenart. Walka zaczęła sie przewagą Romana który w stójce punktował zawodnika z Krakowa jednak w trakcie jednej z akcji obydwaj zawodnicy sprowadzili walkę do parteru w którym zawodnik z Krakowa znalazł sie w pozycji z góry i niemal 2 minuty przeleżał na zawodniku Samuraja co prawdopodobnie zaważyło na wyniku walki. Sędziowie wskazali zwycięstwo zawodnika z Krakowa jednak okoliczności tego werdyktu były co najmniej kontrowersyjne.

Wyjazd sekcji MMA Samuraj Trans-San Sanok na ALMMA 222 w Bochni zakończył się sukcesem a w klasyfikacji drużynowej seniorów Samuraj Trans-San Sanok zajmuje 1 miejsce! Zawodnicy Samuraja stoczyli łącznie 10 walk z których 8 wygrali 1 przegrali i 1 musieli poddać ze względu na kontuzję. to kolejny sukces Samuraj Trans-san Sanok którzy w ostatnim czasie osiągają sukcesy w wielu dyscyplinach sportów walki. Z ostatniej chwili. Adam tutak wygrywa pierwszą walkę przez RSC w 1 Rundzie  na Mistrzostwach Polski w Boksie które odbywają się w Zabrzu i melduje się w 1/4 finału!!! Dziś około godziny 20.00 Adam Tutak stoczy walke o wejście do strefy medalowej najważniejszej imprezy bokserskiej w 2022 roku.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%